25 травня 2016 р. розпочала роботу Національна конференція «Обличчям до виклику: майбутнє реформи сектору ВІЛ та охорони здоров’я в Україні», організаторами якої виступили Міністерство охорони здоров’я України у співпраці з Проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».
Основна мета конференції — привернути уваги до процесів реформування системи охорони здоров’я і сектору ВІЛ з акцентом на реалізацію державної політики, оптимізацію використання ресурсів і кадрового потенціалу. У конференції взяли участь усі заінтересовані сторони у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, включаючи державні органи обласного та місцевого рівня, урядові установи, міжнародних партнерів, неурядових партнерів, академічний сектор тощо.
«Зміни у підходах у секторі ВІЛ в Україні мають бути співзвучні заходам у реформуванні системи громадського здоров’я, яка орієнтована на Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», затверджену Указом Президента України. Це дуже важлива і актуальна на сьогодні теза, адже громадське здоров’я ми розглядаємо як ресурс національної безпеки, засіб, що дозволяє людям жити благополучним, продуктивним і якісним життям», — наголосив під час відкриття конференції в.о. міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський. Він висловив подяку всім партнерам — міжнародним та вітчизняним організаціям, які роблять неоціненний внесок у протидію ВІЛ-інфекції/СНІДу та розвиток системи громадського здоров’я.
Учасники конференції наголосили на необхідності змін на національному та місцевому рівні задля впровадження стратегії прискорення (Fast Track), досягнення глобальних цілей 90–90–90 і припинення епідемії до 2030 р. в контексті відчутного зменшення фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією після 2017 р. Конференція присвячена обміну стратегічними ідеями, досягненнями, кращим досвідом і практичними інструментами і, таким чином, об’єднує зусилля партнерів для забезпечення розроблення програм, фінансування та надання послуг, пов’язаних із протидією ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Крім того, на конференції розглядають глобальні виклики епідемії ВІЛ та її наслідки для забезпечення сталої національної відповіді, стратегія фінансування охорони здоров’я та її зв’язок із наданням основних послуг для уразливих груп населення, кадрове планування в охороні здоров’я і секторі ВІЛ, реформа системи ВІЛ-послуг на регіональному рівні, роль регіонів у пілотуванні нових підходів і механізмів протидії ВІЛ, моделі сталого надання послуг, забезпечення доступу для ключових груп населення, використання стратегічної інформації для прийняття рішень у сфері ВІЛ.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/