На Тернопільщині відбулося засідання виїзної колегії Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. Фахівці МОЗ на чолі з в.о. міністра охорони здоров’я України Віктором Шафранським обговорили з керівниками управлінь охорони здоров’я на місцях, ректорами вищих медичних навчальних закладів, головними лікарями центральних районних лікарень та центрів первинної медико-санітарної допомоги Тернопільської області питання функціонування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації та співпраці з об’єднаними територіальними громадами, питання фінансування закладів охорони здоров’я та формування госпітальних округів, досвід діяльності лікарняних кас в Україні та законодавче їх регулювання, а також інші важливі для регіонів питання — забезпечення лікарняними листками, яке сьогодні має бути врегульоване в об’єднаних територіальних громадах, забезпечення знеболювальними та наркотичними засобами, питання розбудови мережі амбулаторій сімейної медицини тощо.
В. Шафранський відзначив, що організація надання первинної медико-санітарної допомоги є пріоритетом діяльності МОЗ України й Уряду, проте в умовах децентралізації та формування об’єднаних територіальних громад є необхідність удосконалення цього процесу.
«Роль МОЗ України я вбачаю в систематизації нормативно-правової бази з питань розвитку первинної медико-санітарної допомоги в країні з розробленням чітких галузевих нормативів розвитку мережі закладів первинної допомоги та вимог до них щодо забезпечення контролю їх дотримання. Вважаю, що Міністерством мають бути найближчим часом розроблені підзаконні акти стосовно застосування в охороні здоров’я Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», — наголосив В. Шафранський.
Також, за його словами, МОЗ України працює над розробленням методичного забезпечення для реформування вторинної медичної допомоги та створення госпітальних округів.
Серед інших пріоритетів діяльності Міністерства на 2016 р., визначених з урахуванням найважливіших на сьогодні медико-демографічних проблем та проблем у функціонуванні системи охорони здоров’я України, в.о. міністра назвав забезпечення доступності якісних лікарських засобів, удосконалення системи екстреної медичної допомоги, боротьбу з серцево-судинними та онкологічними захворюваннями, розроблення Національного плану розвитку охорони здоров’я до 2020 року.
«Мета, яку ми хочемо досягти в середньостроковій перспективі та до кінця року, — забезпечити населення доступною та якісною медичною допомогою при значному підвищенні раціональності використання ресурсів і відповідальності керівників місцевої влади і закладів охорони здоров’я за стан організації медичної допомоги; запровадити медичне страхування населення, сформувати у населення відповідальне ставлення до свого здоров’я при створенні здоров’яформуючих та здоров’язберігаючих умов», — наголосив В. Шафранський.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/