На громадське обговорення винесено проект наказу Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при кольках у немовлят» (актуально до 13.06.2016 р.).
Кольки у немовлят залишаються актуальною проблемою практичної медицини і однією з найчастіших причин звернення батьків малюків до лікарів загальної практики — сімейних лікарів та лікарів-педіатрів. Частота виникнення кольок у немовлят, за даними різних авторів, істотно різниться у межах 20–70%. Разом з тим результати опитування батьків свідчать про значно вищу поширеність кишкових кольок — 80–90%. При цьому, за даними літератури, у 95% малюків біль має функціональний характер.
З огляду на значну частоту виникнення кольок у немовлят та те, що вони достатньо легко діагностуються та ефективно лікуються, створення медико-технологічних документів допоможе сімейному лікарю найкоротшим шляхом провести диференційну діагностику найпоширеніших хвороб, які можуть бути причиною кольок у немовлят, та своєчасно розпочати правильне лікування; допоможе уникнути лікування, ефективність якого не доведена.
Нагадаємо, що наприкінці 2012 р. в Україні офіційно започатковано процес стандартизації медичної допомоги, в основу якого покладено створення медико-технологічних документів, що базуються на засадах доказової медицини з урахуванням найкращих світових практик. Виконання вимог медико-технологічних документів — обов’язкове для всіх практикуючих лікарів незалежно від закладу, в якому вони працюють, а також фізичних осіб — підприємців.
Ознайомитися із проектами можна за посиланням: http://www.dec.gov.ua/mtd/proekty.html
Пропозиції та зауваження можна надсилати впродовж 1 міс із дня оприлюднення до Департаменту медичної допомоги МОЗ України або в електронному вигляді на e-mail: [email protected]
Контактна особа — Олена Михайлівна Ліщишина.
Тел.: (044) 536-13-40
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.dec.gov.ua