Після затвердження протоколу доручень ГУОЗ м. Києва щодо впровадження Муніципальної лікарняної каси (МЛК) та її реєстрації, розпочалось активне формування і створення відповідних схем, договірних відносин участі у підготовці регіонального лікарського формуляра, пошуку партнерів, підготовки членських квитків тощо. Проект МЛК реалізується у рамках реформування сфери охорони здоров’я столиці.
Благодійна організація МЛК зареєстрована 29 грудня 2010 р. у Києві. Цього ж дня у банку «Київська Русь» відкрито розрахунковий рахунок 2600694706001, на який усі, хто бажає стати членом лікарняної каси, можуть вносити членські внески.
Для того, аби стати членом лікарняної каси, необхідно написати заяву і зробити перший внесок у розмірі 10 грн. Сплативши щомісячний внесок у розмірі 30 грн. 3 міс поспіль, людина має звернутися з платіжними документами до офісу МЛК. Після цього видається посвідчення члена лікарняної каси, яке дає право користуватися медичними послугами.
Вже зроблено перші одноособові й колективні внески, що дає можливість членам каси рівно через 3 міс за необхідністю отримати необхідні медикаменти і якісну медичну допомогу, незалежно від обставин.
Нещодавно до членів МЛК приєднався голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. «Я вже користувався послугами лікарняної каси, коли жив у Комсомольську і цілком задоволений результатом. На мою думку, це єдиний правильний шлях для впровадження в нашій державі європейського медичного страхування», — зауважив він.
Протягом першого місяця в 2011 р. МЛК Києва підписано понад 30 угод про колективне членство з різними установами міста, а також понад 35 угод із закладами охорони здоров’я міста про спільну співпрацю на партнерських засадах. Станом на 13 січня 2011 р. членами організації стали майже 1 тис. осіб. Крім того, наразі 75 лікарів розпочинають первинне навчання щодо роботи лікарями-експертами в МЛК у лікувально-профілактичних закладах столиці.
Як підкреслив перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я КМДА Віталій Мохорєв: «Лікарняні каси — справа суто добровільна. Благодійна організація «Муніципальна лікарняна каса» дає можливість залучити додаткові кошті для поліпшення забезпечення людей — членів лікарняної каси медикаментозними та діагностичними засобами. Лікарняні каси успішно працюють як в європейських країнах, так і в регіонах України. І сьогодні дуже важливою є інформаційна роз’яснювальна робота щодо цього проекту».
Одним із найважливіших аспектів реалізації проекту залишається готовність лікувально-профілактичних закладів співпрацювати з лікарняною касою на партнерських засадах і сприяти у забезпеченні киян якісними та доступними за ціною ліками. Це особливо актуальне для розбудови первинної медико-санітарної допомоги.
Нині продовжуються зустрічі з колективами підприємств і закладів охорони здоров’я міста.
Для довідки:
Благодійна організація «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» (МЛК) є громадською недержавною членською благодійною організацією, яка об’єднує фізичних та юридичних осіб на добровільній основі та спільності інтересів з метою здійснення благодійної діяльності відповідно до Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» і не передбачає отримання прибутку від цієї діяльності. Вона була зареєстрована управлінням юстиції м. Києва відповідно до Закону України від 16.09.1997 р. «Про благодійництво та благодійні організації». Діяльність МЛК поширюється на територію м. Києва та Київської області.
МЛК створена на засадах законності, гуманності, спільності інтересів і рівності прав її учасників, гласності, добровільності та самоврядування.
Діяльність МЛК має громадський характер, що не суперечить її взаємодії з органами державної влади і не позбавляє права на отримання державної підтримки.
МЛК має статус місцевої членської благодійної організації.
Засновниками МЛК виступили:
- Асоціація працівників лікарняних кас України
- Асоціація лікарів м. Києва
- Міський комітет профспілки працівників охорони здоров’я
- Міська організація товариства Червоного Хреста України
- Київська міська організація працівників галузі охорони здоров’я.
Основними завданнями МЛК є:
- медикаментозне забезпечення членів МЛК в разі їх захворювання ліками, виробами медичного призначення, витратними матеріалами;
- аналіз та узагальнення передового вітчизняного та іноземного досвіду в сфері охорони здоров’я;
- допомога медичним закладам у забезпеченні лікувальними препаратами, обладнанням, апаратурою та інструментарієм;
- інформаційна та роз’яснювальна робота щодо залучення юридичних та фізичних осіб, в тому числі іноземних, для фінансового забезпечення діяльності МЛК.
Органами управління МЛК є конференція лікарняної каси, правління, наглядова рада та виконавча дирекція.
За матеріалами http://www.kmv.gov.ua, http://mlk.org.ua