4 березня 2016 р. у Києві відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю «V Неврологічні читання пам’яті Д.І. Панченка», яку проводили з нагоди 110-річчя від дня народження видатної наукової постаті, засновника неврологічної школи Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика професора Дмитра Івановича Панченка.
Програма конференції була складена відповідно до тематики науково-дослідницьких робіт кафедри неврології і рефлексотерапії НМАПО імені П.Л. Шупика «Профілактика, діагностика, комплексне лікування та реабілітація захворювань нервової системи з використанням методів рефлексотерапії». В ній були широко представлені усні та стендові доповіді стосовно питань діагностики та лікування, реабілітації найактуальніших неврологічних захворювань. До переліку запропонованих для розгляду тем увійшли захворювання, що супроводжуються больовим синдромом, а також питання коморбідної патології.
Ініціаторами проведення конференції виступили кафедра неврології і рефлексотерапії НМАПО імені П.Л. Шупика та Всеукраїнська асоціація з неврології та рефлексотерапії.
Конференцію відкрив Олег Шекера, доктор медичних наук, професор, директор Інституту сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, який привітав учасників конференції та передав слова привітання і побажання успіху від керівництва Академії.
Наталія Свиридова, головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України за спеціальністю «Рефлексотерапія», доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології і рефлексотерапії НМАПО імені П.Л. Шупика, у своїй доповіді «Ішемічний інсульт: стандарти лікування у 2016 р.» ознайомила лікарів із сучасними світовими досягненнями у галузі терапевтичного ведення хворих на інсульт.
За допомогою сучасних комп’ютерних технологій зв’язку прочитано дві лекції: з Лондона — «Прогресуюча втрата зору при розвитку патології нервової системи: діагностичний алгоритм і тактика ведення хворих» (доповідач — Ben Burton, доктор медицини, професор, директор з досліджень та розвитку Університетської лікарні Джеймс Пейдж, Велика Британія) і з Едмонтона — «Безрухові розлади при хворобі Паркінсона» (доповідач — Oksana Suchowersky, доктор медицини, професор з медичної генетики і психіатрії, кафедра медичної генетики та педіатрії неврологічного дослідного центру Університету Альберти, Канада).
Свої доповіді з питань неврології та суміжних дисциплін також представили провідні українські вчені: Д.Д. Заболотна, доктор медичних наук, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут отоларингології імені О.С. Коломійченка Національної академії медичних наук (НАМН) України»; О.С. Сичов, доктор медичних наук, професор, науковий керівник відділу аритмій серця ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска» НАМН України»; В.І. Паньків, доктор медичних наук, професор, завідуючий відділенням профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України; В.А. Берсенєв, кандидат медичних наук, голова Міжнародного благодійного фонду лікаря Берсенєва, та ін.
Усього в конференції взяли участь 325 лікарів з усіх регіонів України: неврологи, сімейні лікарі, рефлексотерапевти та лікарі інших спеціальностей. За результатами роботи конференції її учасники прийняли рішення, в якому відзначено прагнення лікарів і надалі систематично (один раз на рік) проводити конференції з міжнародною участю, що увічнюють пам’ять видатного вітчизняного невролога Д.І. Панченка.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами, наданими організаторами заходу