На громадське обговорення винесено проект наказу Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при гострій непрохідності кишок» (актуально до 03.04.2016 р.).
В Україні частота гострої кишкової непрохідності становить близько 5:100 000 населення, а відносно ургентних хірургічних хворих — до 5%. Водночас за летальними наслідками в абсолютному вираженні ця патологія займає одне з перших місць серед усіх гострих захворювань органів черевної порожнини.
Гостра кишкова непрохідність може виникати в усіх вікових групах, але найчастіше її діагностують у віці 30–60 років. Непрохідність на ґрунті інвагінації і вад розвитку кишечнику частіше виникає у дітей, странгуляційної форми — переважно у хворих віком старше 40 років. Обтураційну кишкову непрохідність внаслідок пухлинного процесу зазвичай виявляють у пацієнтів старше 50 років. У жінок гостра кишкова непрохідність виникає в 1,5–2 рази рідше, ніж у чоловіків, за винятком спайкової непрохідності, на яку частіше страждають жінки. Цей вид непрохідності становить понад 50% всіх спостережень цього патологічного стану.
Нагадаємо, що наприкінці 2012 р. в Україні офіційно започатковано процес стандартизації медичної допомоги, в основу якого покладено створення медико-технологічних документів, що базуються на засадах доказової медицини з урахуванням найкращих світових практик. Виконання вимог медико-технологічних документів обов’язкове для всіх практикуючих лікарів незалежно від закладу, в якому вони працюють, а також фізичних осіб-підприємців.
Ознайомитися із проектами можна за посиланням: http://www.dec.gov.ua/mtd/proekty.html
Пропозиції та зауваження можна надсилати впродовж 1 міс з дня оприлюднення до Департаменту медичної допомоги МОЗ України або в електронному вигляді на е-mail: [email protected].
Контактна особа — Олена Михайлівна Ліщишина
Тел.: (044) 536-13-40
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.dec.gov.ua/