За результатами внутрішніх аудитів Державної санітарно-епідеміологічної служби (Держсанепідслужби) України, у минулому році виявлено порушення законодавчих актів на загальну суму 671,6 тис. грн. У тому числі такі, що призвели до неправомірного витрачання коштів державного бюджету — 224,6 тис. грн.
Зокрема, унаслідок покриття витрат спожитих комунальних послуг Головним управлінням Держсанепідслужби у Рівненській області за рахунок коштів, передбачених на утримання Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Фінансування для цих установ передбачено у державному бюджеті різними кодами програмної класифікації видатків на відповідний рік. Ще одне порушення стосувалося вимог статті 8 Закону України «Про відпустки» під час надання та оплати додаткових відпусток працівникам за ненормований робочий день та особливий характер праці.
Завдяки вчасно проведеним заходам зазначені порушення усунуто на суму 269,2 тис. грн. Укладено договори про відшкодування витрат балансоутримувачу на утримання нерухомого майна та проведено перерахунок оплати відпусток. Посадових осіб установ притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
За результатами аудиту в Головному управлінні Держсанепідслужби у м. Києві були повністю усунуті порушення, пов’язані з виплатою індексації заробітної плати працівників. Порушення призвело до недоотримання працівниками коштів у розмірі 219 тис. грн.
Про те, що виявлені під час аудиту порушення (п. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», вимоги п. 3, 5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228) у Державній установі «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та Головному управлінні Держсанепідслужби у Рівненській області усунуто частково, поінформовано Міністерство внутрішніх справ України та Прокуратуру Рівненської області.
Загалом за минулий рік проведено 4 внутрішні аудити (у тому числі 2 позапланові), якими охоплено 5 установ.
Аудитором встановлено факти порушень в організації та порядку ведення бухгалтерського обліку, недостовірність фінансової і бюджетної звітності, недотримання вимог законодавчих актів, контрактів та розпорядчих документів.
Для запобігання недолікам та порушенням у діяльності закладів за результатами аудиту інформацію про найбільш типові порушення узагальнено та направлено у регіони. Радимо ознайомитися з інформаційними листами, щоб запобігти виникненню аналогічних порушень та недоліків у закладах, які не були охоплені аудитами.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.dsesu.gov.ua/