14 січня 2016 р. відбулося засідання робочої групи з розробки Концепції програми. Під час засідання презентовано резолюцію Національного круглого столу «Визначення концепції та головних стратегічних напрямків Національної програми боротьби із туберкульозом на 2017–2021 рр. на основі «Стратегії ВООЗ ліквідації туберкульозу: бачення, мета, завдання» від 26–27 листопада 2015 р. та визначено подальші кроки щодо розробки Концепції програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017–2021 роки.
Туберкульоз — інфекційна соціальна хвороба, тобто її чинники мають політичне, соціальне, економічне, культурне коріння, а наслідки негативно впливають на стан здоров’я та якість життя населення, несуть в собі загрозу економіці й національній безпеці нашої держави.
Сьогодні проблема туберкульозу вийшла за рамки суто медичної галузі та набула статусу проблеми загальнодержавного значення через невпинне зростання темпів його поширення серед населення України. Ось чому державна політика протидії захворюванню на туберкульоз не може бути успішною, якщо спрямована на подолання викликів туберкульозу виключно медичними засобами, не передбачаючи в основі своїй комплексного підходу, який сприятиме усуненню докорінних соціально-економічних причин та наслідків поширення в Україні епідемії туберкульозу.
Незважаючи на досягнутий прогрес щодо зниження захворюваності та смертності від туберкульозу внаслідок реалізації поточної загальнодержавної програми протидії туберкульозу, все ще залишається ряд невирішених питань.
Розв’язання зазначених проблем можливе шляхом розроблення, затвердження та виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017–2021 роки.
Учасники засідання обговорили мету нової програми протидії туберкульозу та варіанти розв’язання проблеми на основі порівняльного аналізу можливих варіантів. За основу вирішено взяти План протидії туберкульозу, визначений Європейським бюро ВООЗ, розроблений на основі глобальної стратегії ВООЗ «Покласти кінець туберкульозу».
У заході взяли участь представники державного та недержавного сектору національного та регіональних рівнів та міжнародні організації, що опікуються проблемами туберкульозу в Україні. Від ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» у заході взяли участь Наталія Нізова, директор установи, Яна Терлеєва, заступник директора з питань організації медичної допомоги хворим на туберкульоз, та Лілія Масюк, лікар-фтизіатр відділу організації та планування медичної допомоги хворим на туберкульоз.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://ucdc.gov.ua/