У Міністерстві охорони здоров’я України під головуванням заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця відбулося засідання Робочої групи з реформи фінансування охорони здоров’я. Група працює над визначенням гарантованого обсягу медичних послуг, що надаватимуться пацієнтам за державний кошт, та методикою розрахунку їхньої вартості.
Впровадження гарантованого державою пакета медичних послуг є ключовим елементом реформи. Для цього необхідно, зокрема, забезпечити стале фінансування галузі, визначитися з підходом до формування гарантованого пакета (хто його отримує, в якому обсязі послуг та якої вартості). Також члени робочої групи обговорили методику розрахунку оцінки медичних послуг.
Важливими питаннями, які потребують вирішення, є методи оплати послуг, що мають бути запроваджені поза гарантованим пакетом, а також потрібно визначити, які соціальні групи матимуть право не сплачувати за такі послуги.
На засіданні йшлося також про те, що запровадження гарантованого пакета послуг обов’язково передбачає створення «єдиного платника» для закупівлі медичних послуг за бюджетний кошт. При цьому на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я найбільш доцільним рівнем фіскальної децентралізації були б загальнодержавний і субнаціональний рівні (регіон/область), що забезпечило б досягнення справедливого й ефективного фінансування сфери охорони здоров’я.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/