Про це під час наради, присвяченої питанням реформування охорони здоров’я, повідомила начальник Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації (КМДА) Раїса Моісеєнко. Вона зазначила, що щорічно 60 дітей столичних медпрацівників зможуть стати студентами профільних університетів і навчатися за рахунок бюджету Києва.
На сьогодні КМДА винесла на розгляд Київради програму розвитку підготовки медичних кадрів для первинної медико-санітарної мережі, яка передбачатиме, що передусім діти медичних працівників будуть мати можливість навчатись у медичних університетах за рахунок міста з умовою подальшого укладення контракту і виходу на роботу в місто Київ.
«Ми будемо щороку брати 60 таких дітей, і на сьогодні є бажання профінансувати такі програми. До речі, кошти в бюджеті на це в нинішньому році вже закладені», — додала Р. Моісеєнко.
Вона також зауважила, що на сьогодні недоукомплектованість первинної мережі, зокрема дільничних лікарів, становить майже 25%. «До 30% осіб, які працюють у цій мережі, — не просто люди похилого віку, а глибокого пенсійного віку, і, на жаль, фізичний ресурс у таких людей дуже обмежений», — додала вона.
Прес-служба «Українського медичного часопису»,
фото Сергія Бека