Харківський національний медичний університет проводить активну роботу з навчання військових Національної гвардії стосовно надання невідкладної медичної та домедичної допомоги.
Так, 15–18 грудня 2015 р. на базі кафедри екстреної та невідкладної медичної допомоги, ортопедії та травматології, а також кафедри медицини невідкладних станів, анестезіології та інтенсивної терапії цього навчального закладу проходять навчальні заняття з підвищення кваліфікації середнього медичного персоналу. Військові медики, які залучаються до зони АТО, відпрацьовують практичні навички з надання медичної допомоги при невідкладних станах та з тактичної медицини в екстремальних ситуаціях.
Курсанти обговорюють питання щодо надання допомоги постраждалим із політравмами, поєднаними черепно-мозковими, торакальними та абдомінальними ушкодженнями, медичного сортування постраждалих, порядку евакуації постраждалих залежно від групи. Під час занять розглядатимуться методи профілактики післяопераційних гнійно-інфекційних, тромбоемболічних ускладнень та усунення їх наслідків. Фахівці кафедр університету прочитають лекції з питань надання медичної допомоги пораненим на полі бою, про патоморфологію ранового каналу, пошкодження м’яких тканин при кульових й осколкових ураженнях кінцівок, тулуба та голови.
На практичних заняттях курсанти відпрацьовуватимуть навички тимчасового припинення кровотечі, зокрема накладання джгута, використання гемостатичних засобів, основні правила транспортної іммобілізації, виконання знеболення при травматичних ушкодженнях.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/