2–4 грудня 2015 р. у Львові відбувся Науковий симпозіум із міжнародною участю «Різдвяні читання: харчова алергія — проблема XXI століття».
Усього у роботі симпозіуму взяли участь 500 фахівців, серед них — науковці, викладачі вищих медичних навчальних закладів, лікарі-практики, студенти-медики. Із презентаціями виступили провідні вчені в галузі алергології та клінічної імунології Австрії, Іспанії, Польщі, Грузії, України. Виступи провідних науковців та лікарів-практиків об’єдналися навколо формування сучасних підходів до діагностики та лікування харчової алергії у дорослих і дітей.
На симпозіумі проведено три пленарних засідання «Алергія в світлі соціуму і фахівця», «Сучасні проблеми алергології», «Вибрані питання харчової алергії та коморбідних станів», у ході яких висвітлено сучасні погляди на фундаментальні основи формування алергопатології та нові підходи до імунотерапії алергічних захворювань з урахуванням особливостей перебігу алергічних хвороб у дітей та дорослих. Також гості з Австрії та Грузії провели майстер-клас «Молекулярна алергологія».
У рамках симпозіуму за участю головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України зі спеціальностей: «Алергологія», «Імунологія», «Клінічна імунологія» професора Чоп’як Валентини Володимирівни та представників медичного департаменту МОЗ України проведено робочу нараду з обласними спеціалістами — клінічними імунологами та алергологами з усіх регіонів України. Обговорено впровадження сучасних методів діагностики та лікування алергії, прийнято ряд організаційних рішень, обговорено кандидатури до складу Експертної ради та робочої групи з розробки нормативно-правових актів: перегляду та оновлення наказів, які регламентують надання алергологічної та імунологічної допомоги, створення спеціалізованих центрів, кадрове забезпечення, удосконалення післядипломної підготовки лікарів первинної ланки з основ імунології та алергології, залучення фахівців з імунології та алергології до складу регіональних атестаційних комісій тощо.
Фахівцями Державного експертного центру МОЗ України проведено засідання мультидисциплінарних робочих груп МОЗ України з розробки клінічних протоколів: «Алергія до білків коров’ячого молока», «Алергоспецифічна імунотерапія», «Атопічний дерматит» та обговорено питання управління якістю та поліпшення результатів медичної допомоги.
Симпозіум організовано під керівництвом МОЗ України, Національної академії медичних наук України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького за участю Українського товариства спеціалістів з імунології, алергології, імунореабілітації та Української школи з молекулярної алергології та імунології.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/