У Дніпропетровській області відкриють 64 нові амбулаторії, у 3 лікарнях створять відділення екстреної допомоги та діагностики. На цей проект Світовий банк виділяє 40 млн дол. США. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
Світовий банк розглядав як об’єкт фінансування 22 українські регіони, свій остаточний вибір зупинив на 8 областях, у тому числі Дніпропетровській. За словами керівника робочої групи Світового банку Паоло Беллі (Paolo Belli), проекту передувала довга підготовка. Він був затверджений радою директорів у березні цього року, стартував наприкінці червня.
Проект розрахований на 5 років. За цей час планується відкрити 29 амбулаторій в Дніпропетровську і 35 — у Кривому Розі. Їх будуть створювати на базі вільних приміщень після проведення реконструкцій. Після цього медичні заклади оснастять сучасним обладнанням, а лікарів навчать ним користуватися.
Акцент зроблений на Дніпропетровську, а також двох найбільших містах області — Кривому Розі та Павлограді, де відстань між населеними пунктами велика.
Основне завдання — максимально наблизити амбулаторії до людей. У них будуть не тільки лікувати, а й проводити профілактику різних захворювань. Це особливо актуально для хвороб серцево-судинної системи, які, на жаль, найбільш поширені серед населення Дніпропетровщини.
В. Резніченко повідомив, що, крім амбулаторій, у 3 лікарнях Дніпропетровська, Кривого Рогу та Павлограда з’являться нові відділення екстреної допомоги та діагностики, які будуть забезпечені сучасним обладнанням. Це дасть можливість 75% населення регіону з найбільш гострими захворюваннями лікуватися на місцях, без виїзду до обласного медичного центру.
На сьогодні повністю готова необхідна проектно-кошторисна документація — по 3 відділеннях екстреної допомоги і перших 11 амбулаторіях.
Нагадаємо, що Світовий банк має великі амбітні плани щодо підтримки системи охорони здоров’я України та її реформування і виділяє для цього кошти в обсязі 215 млн дол. Проект орієнтований не просто на технічне оснащення визначених регіонами закладів охорони здоров’я, а й на підтримку реформування всієї системи, у тому числі на місцевому рівні.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.adm.dp.ua/