Наше видання вже висвітлювало наболілі питання, пов’язані з необхідністю проведення реабілітації військовослужбовців — учасників АТО, членів їх сімей, наданням психологічної підтримки особам, які вимушено залишили свої будинки у зв’язку з проведенням бойових дій на Сході України. На сьогодні все частіше підкреслюється важливість організації належної медико-психологічної допомоги і створення умов для реабілітації цієї категорії громадян, аналізуються та розглядаються оптимальні шляхи вирішення цих проблем.
Так, з метою термінового вирішення питання щодо дообладнання реабілітаційних центрів для учасників АТО у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України підготовлено наказ про створення відповідної міжвідомчої робочої групи у складі 10 фахівців, серед яких — представники міністерств оборони, внутрішніх справ, соціальної політики, охорони здоров’я, а також Державної служби з питань інвалідів та ветеранів і волонтери.
Як зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець: «Центри функціонуватимуть на базі госпіталів для ветеранів війни, які діють у кожній області України, мають певну матеріальну базу та персонал. Відповідно, такий резерв потрібно просто вдосконалити та в умовах економічної скрути ефективно використати». Наразі МОЗ України розроблено відповідний табель дооснащення відділень, який експерти мають доопрацювати, у разі потреби внести корективи та визначити фінансові видатки на наступний рік на обладнання та додаткові посади психологів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua, http://www.kmu.gov.ua