8–12 листопада 2014 р. в Амстердамі, Нідерланди, відбувся щорічний 17-й Європейський конгрес ISPOR (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research — Міжнародне товариство фармакоекономіки та оцінки результатів).
Директор департаменту стандартизації медичних послуг О.М. Ліщишина та експерт відділу методичного забезпечення новітніх технологій у сфері охорони здоров’я Є.І. Рубцова взяли участь у 17-му Європейському конгресі ISPOR з метою отримати практичні знання та обмінятися досвідом щодо оцінки медичних технологій, їх використання при розробці, адаптації та запровадженні клінічних настанов та інших медико-технологічних документів, створених на засадах доказової медицини, а також подолання труднощів та бар’єрів, які при цьому виникають.
Міжнародне товариство фармакоекономіки та оцінки результатів (ISPOR) відіграє важливу роль у боротьбі за підвищення ефективності, дієвості та раціональності при використанні ресурсів у системі охорони здоров’я для поліпшення здоров’я населення. Діяльність ISPOR спрямована на розробників технологій та політики у сфері охорони здоров’я, на міністерства та департаменти охорони здоров’я, на економістів сфери охорони здоров’я, надавачів медичних послуг, пацієнтів, населення і суспільства в цілому.
Тема цьогорічного Конгресу була присвячена розвитку нової європейської політики у сфері охорони здоров’я на основі результатів клініко-економічних досліджень. Також на конференції висвітлено питання оцінки медичних технологій та ролі пацієнтів у зазначеному процесі, взаємодії між виробниками, експертами з оцінки медичних технологій та органами регулювання, розглянуто інші різноманітні аспекти фармакоекономіки та моделювання.
Конференція зібрала понад 4000 учасників із 80 країн для обміну інформацією та досвідом у цій сфері.
Співробітники департаменту представили стендові доповіді, а також взяли участь у сесійних засіданнях для більш детального обговорення доповідей із досвідом організацій, які працюють над оцінкою медичних технологій та імплементацією медичних технологій із підтвердженою ефективністю та інших підходів доказової медицини у практику охорони здоров’я.
Отримані знання та навички буде використано у рамках діяльності департаменту стандартизації медичних послуг ДП «Державний експертний центр МОЗ України».
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.dec.gov.ua/