У рамках соціального проекту «Толерантна медицина» медичні працівники пройдуть навчання з теми формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть із ВІЛ/СНІД.
Представниками Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», був презентований соціальний проект «Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва». У рамках проекту 720 медичних працівників столиці пройдуть навчання щодо формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть із ВІЛ/СНІД, та представників груп найвищого ризику (наркозалежних; чоловіків, які мають секс із чоловіками, та працівників комерційного сексу).
Про це йшлося під час прес-конференції, темою якої стала дискримінація хворих на ВІЛ/СНІД, за участю представників ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та голови Держслужби України соцзахворювань Володимира Курпіти.
Як заявив під час заходу В. Курпіта, рівень взаємної поваги і толерантності у процесі діалогу між лікарем та пацієнтом часто формує бажання чи небажання останнього продовжувати лікування.
Громадські діячі підкреслили, що, крім навчання та юридичного представництва, серед заходів проекту передбачено проведення оцінки рівня стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, серед медичних працівників; впровадження у медичних закладах політики протидії стигматизації та дискримінації та політики, «дружньої» до ВІЛ-позитивних людей та груп найвищого ризику.
«Наша робота буде спрямована на побудову позитивної комунікації між пацієнтом та медичним працівником, в основі якої лежать толерантне ставлення та взаємоповага. Успіх лікування кожного пацієнта залежить не лише від правильно встановленого діагнозу та призначеного лікування, а і сприятливого психологічного середовища», — зазначила Оксана Брижовата, керівник відділу інноваційних програм ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Проект «Толерантна медицина» є частиною проекту RESPECT, який впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» у місті Києві та Львові, у партнерстві з Держслужбою України соцзахворювань, відповідними департаментами охорони здоров’я, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, що за оціночними даними в Україні проживають ≈250 тис. ВІЛ-інфікованих осіб, з яких лише 142 тис. — перебувають під медичним наглядом. За І півріччя поточного року в країні зареєстровано 10 759 нових випадків ВІЛ-інфекції. Це на 0,9% вище показника за аналогічний період попереднього року. Надзвичайно складна ситуація у східних областях України, які найбільш уражені епідемією.
На сьогодні епідемічна ситуація характеризується високим поширенням ВІЛ-інфекції серед представників різних груп населення, насамперед осіб, які належать до групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, переважним ураженням осіб працездатного віку, нерівномірним поширенням та зміною основного шляху передачі ВІЛ з парентерального на статевий. Епідемія ВІЛ-інфекції є чинником негативного впливу на працездатне населення України та призводить до негативних соціально-економічних наслідків.
Розширення лікувальних програм дало змогу у 2013 р. досягти зниження смертності від СНІДу на 10% порівняно з 2012 р. Тенденція до зменшення кількості смертей, зумовлених СНІДом, збережена. Для збереження такої позитивної динаміки у країні до кінця року терапією буде охоплено 73 тис. пацієнтів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/