У Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону з бійцями, пораненими в ході антитерористичної операції (АТО), спілкуються волонтери з числа фахівців Харківського фонду психологічних досліджень (далі —Фонд).
Як повідомила голова правління Фонду Тетяна Грида, на початку червня Фонд домовився із командуванням військової установи про те, що «лікарі людських душ» надаватимуть психологічну допомогу учасникам АТО. Головне завдання — не допустити розвитку посттравматичного стресового розладу та не дати чоловікам «замкнутися» в собі. До цієї благородної місії залучено 15 найкращих професіоналів, які роблять це виключно з добрих намірів і викладаються на всі 100%.
За короткий час роботи у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону кожен із професійних психологів провів по 50–70 співбесід з українськими вояками. Волонтери-психологи відзначають, що більшості хлопцям необхідно просто виговоритися, і цю свою потребу вони сповна задовольняють, спілкуючись з представниками недержавної структури. Результати своєї роботи з пораненими та конкретні пропозиції волонтери щоразу надають командуванню Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.
Окрім спілкування з військовослужбовцями, Фонд працює ще в чотирьох таборах біженців, розташованих на Харківщині. Там на контакт йдуть лише жінки та діти. Чоловіки ж соромляться «відкриватися» перед сторонніми. До речі, найбільше роботи у психологів буде саме після бойових дій. Адже, коли напруження у суспільстві спаде, то усі негативні морально-психологічні наслідки активно проявлятимуться.
Також з кінця травня біля прикутих до госпітальних ліжок військовослужбовців цілодобово перебувають студенти Харківського національного медичного університету. У вільний від занять час 36 хлопців та дівчат працюють як рядові медсестри: роблять перев’язки, годують воїнів, стежать за станом здоров’я тощо.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://kharkivoda.gov.ua/