8 липня 2014 р. відбулося чергове засідання штабу із забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя в центральній частині Києва.
Під час засідання розглянуто питання щодо санітарного стану в центральній частині міста.
На сьогодні у центрі Києва відмічають погіршення санітарного стану в місцях зосередження мітингувальників, є необхідність його поліпшення.
Працівниками Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у м. Києві проводиться щоденний моніторинг санітарно-епідемічного стану територій та пунктів тимчасового перебування людей, які обладнані пунктами харчування, медичними пунктами та місцями тимчасового перебування в будівлях. Серед громадян, котрі проживають у наметових містечках та інших місцях, розповсюджують пам’ятки з профілактики інфекційних захворювань.
Викликають занепокоєння умови проживання та харчування мешканців наметового містечка: брудна білизна та одяг, що потребують знезараження (утилізації), відсутність можливості для прання та дотримання правил особистої гігієни, неналежні умови приготування страв та харчування громадян, не вистачає дезінфекційних засобів. А також необхідно замінити намети. Стрімко розвивається стихійна торгівля.
За період існування Майдану зареєстровано 10 випадків гострих кишкових інфекцій серед мітингувальників. Ця кількість незначна, та люди, які звернулися до лікарні з підозрою на кишкові інфекції, вказують як причину харчовий фактор.
Сьогодні необхідно вирішити питання щодо недопущення торгівлі швидкопсувною продукцією на Майдані, з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із небезпечними інфекційними захворюваннями, масовими неінфекційними захворюваннями (отруєннями) тощо. Існує ризик епідемічних ускладнень, пов’язаний з приготуванням страв та харчуванням громадян в умовах, що не відповідають належним нормам.
Необхідно взяти під контроль забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя в центральній частині міста та:
- посилити контроль за дотриманням санітарних норм і правил на об’єктах життєзабезпечення (системи питного водопостачання, каналізування тощо);
- провести лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища в центральній частині міста, в тому числі в наметах.
За відсутності термінових заходів, направлених на запобігання виникненню інфекційних захворювань та харчових отруєнь, існує загроза ускладнення санітарно-епідемічної ситуації.
Інформація надана згідно з дорученнями, напрацьованими на засіданні штабу із забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя в центральній частині м. Києва від 08.07.2014 р. № 8.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.dsesu.gov.ua/