Цей документ було розглянуто на колегії головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення м. Києва 20.10.2010 р.
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Засіданням Правління
протокол № _ від «__» ______ 20__р.
ПОЛОЖЕННЯ
«Про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів
«Муніципальна лікарняної каси м. Києва» (МЛК).
Порядок використання благодійних членських внесків регламентується Статутом благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м.Києва», даним Положенням, і направлений на покриття дефіциту бюджетних асигнувань щодо медикаментозного та лабораторного забезпечення населення, підтримання матеріально-технічної бази лікувальних закладів, впровадження нових медичних технологій, надання благодійної допомоги членам ЛК.
Процес лікування, що забезпечується за рахунок ЛК, включає в себе тільки терапію основного захворювання та його ускладнень протягом 12-денного терміну. Продовження лікування за рахунок ЛК понад 12 днів (але не більше 24 днів) можливе в умовах цілодобового стаціонару при важкому стані пацієнта по рішенню консиліуму лікарів з участю лікаря-експерта ЛК. Медикаментами члени ЛК забезпечуються згідно Лікарського формуляру, стандартів та протоколів лікування. Можливість отримувати допомогу за рахунок ЛК наступає через три календарних місяці з моменту вступу до організації (моментом вступу вважається дата поступлення внесків на рахунок ЛК), за умови, що на момент призначення обстеження, лікування сплачено всю суму благодійних членських внесків за період членства (без врахування проплати за поточний місяць). При виявленні несплати членських внесків за три і більше місяців медикаментозне забезпечення проводиться лише при погашенні заборгованості та сплаті членських внесків за рік авансом.
Медикаментозне забезпечення членів ЛК за межами області вирішується індивідуально.
Медичні благодійні програми включають в себе:
І. Швидка медична допомога.
Забезпечення бригад швидкої допомоги необхідними медикаментами та виробами медичного призначення для надання медичної допомоги пацієнтам — членам ЛК.
ІІ. Діагностичні дослідження.
За направленням лікаря забезпечуються: рентгенологічні, функціональні, лабораторні методи дослідження, за винятком визначення токсоплазмозу, цитомегаловірусу, хламідіозу, герпесу, венеричних захворювань, йоду в сечі, онкомаркерів, рівня статевих гормонів, обстежень на хромосомні відхилення та наявність спадкових захворювань; витрати на проведення комп’ютерної та магнiтно-резонансної томографії компенсуються у 50% розмірі вартості обстеження в комунальних закладах охорони здоров’я. Перебування в ЛК не впливає на черговість досліджень.
ІІІ. Амбулаторно-полiклiнiчна допомога.
1. Забезпечення пацієнтів, що знаходяться на лікуванні в умовах денного стаціонару, медикаментами та виробами медичного призначення. Лікуванню в денному стаціонарі підлягають хворі:
- Які потребують лікарського спостереження після проведених маніпуляцій;
- Яким необхідне внутрішньовенне введення медикаментів;
- Яким необхідно вводити фармакотерапевтичні засоби через певні проміжки часу протягом дня (внутрішньовенні, внутрішньом’язові ін’єкції, з допомогою фізіотерапевтичних процедур);
- Які потребують проведення складних діагностичних обстежень зі спеціальною підготовкою;
- Яким необхідна невідкладна допомога з приводу станів, які виникли під час перебування в поліклініці;
- Яким необхідно проведення складних лікарських маніпуляцій (пункції плеври, черевної порожнини, суглобів і ін.).
2. Забезпечення пацієнтів, що знаходяться на лікуванні в умовах домашнього стаціонару, медикаментами та іншими розхідними матеріалами. Лікуванню в домашньому стаціонарі підлягають хворі:
- які не можуть перебувати в цілодобовому або денному стаціонарі.
3. Амбулаторне лікування окремих гострих та загострення хронічних хвороб за рахунок ЛК забезпечується медикаментами та виробами медичного призначення тільки в межах «Тимчасового положення про амбулаторне лікування членів ЛК».
ІV. Стаціонарна допомога.
При лікуванні в умовах цілодобового стаціонару члени ЛК отримують необхідне діагностичне та медикаментозне забезпечення. Пологи та планові хірургічні втручання (оперативне лікування фіброміоми, кіст яєчників, аденоми передміхурової залози, жовчно — та сечокам’яної хвороби, судинних патологій, злоякісних новоутворень, катаракти, кили і т.п.) забезпечуються за рахунок ЛК при умові членства в організації не менше одного року або сплаті членських внесків за рік авансом (можливість отримувати допомогу за рахунок ЛК наступає через три календарних місяці з моменту сплати). Пульс-терапія при системних захворюваннях сполучної тканини за рахунок ЛК проводиться один раз в рік.
Новонароджені під час перебування в пологовому будинку та при переведенні в обласну дитячу лікарню можуть отримувати медичну допомогу за рахунок ЛК.
При лікуванні сечокам’яної хвороби методом літотрипсії вартість лікування оплачується у 50% розмірі, але не більше 1500 грн.
МЛК не забезпечує витрати, пов’язані з такими захворюваннями i послугами:
- венеричні та інші захворювання, що можуть передаватися статевим шляхом (сифіліс, гонококова інфекція, хламідійна інфекція, пахова гранульома, трихомоніаз, аногенітальний герпес, цитомегаловірус, мікоплазмоз, уреаплазмоз, гарднерельоз і т.ін.) та їх ускладнення;
- виробничий травматизм;
- ГРВІ, грип (за винятком їх ускладнень) та етіологічне лікування інших вірусних інфекцій;
- грибкові захворювання внутрішніх органів, шкіри та її придатків;
- діагностика та лікування безпліддя;
- забезпечення i встановлення медичних приладів або пристосувань (протезів): окулярів, контактних лінз, слухових пристроїв, слухових імплантатів, штучних кришталиків, штучних суглобів, штучних серцевих клапанів, судинних протезів і т.п.
- забезпечення дезінфікуючими засобами;
- забезпечення дозованими інгаляторами для профілактики та зняття бронхообструкції;
- забезпечення засобами для проведення гемодiалiзу (тобто застосування штучної нирки);
- забезпечення препаратами крові;
- забезпечення специфічної хіміо- та гормонотерапії при злоякісних новоутвореннях;
- забезпечення цукрознижуючими препаратами;
- захворювання i травми, що виникли в результаті свідомих дій членів ЛК, пов’язаних із невиправданим ризиком;
- захворювання, причиною яких є вживання алкоголю, наркотичних або токсичних речовин;
- імунізація та вакцинація;
- консервативне лікування глаукоми;
- корекція вад рефракції;
- легеневі та позалегеневі форми туберкульозу;
- лікувально-оздоровчі заходи i санаторно- курортне лікування;
- лікування імунодефіцитних станів, забезпечення засобами для корекції імунітету та рівня лейкоцитів;
- лікування та діагностика методами нетрадиційної медицини (гіпноз, гомеопатичне лікування, рефлексотерапiя, мануальна терапія, масаж, фітотерапія, іридодіагностика i т.п.);
- лікування та обстеження, яке не призначене лікарем;
- модифікації людського тіла з метою поліпшення фізичного, психологічного, розумового або емоційного стану (хірургічна зміна статі і т.п.);
- надання додаткового комфорту, зокрема: телевізора, кондиціонера, послуг перукаря або косметолога та iнше;
- перебування у стаціонарі для одержання, головним чином, піклувального догляду;
- переривання вагітності (забезпечується за рахунок ЛК тільки при наявності медичних показань);
- пластична хірургія, ортопедія, зміна ваги або хірургічне лікування ожиріння;
- проведення профілактичних медичних оглядів;
- проходження обстеження та лікування для підтвердження групи інвалідності;
- професійні захворювання;
- психічні розлади (шизофренія, епілепсія, маніакально-депресивний синдром, олігофренія, психози, деменція i т.д.) та їхні ускладнення;
- різноманітні травми i соматичні захворювання, що виникли у зв’язку з захворюваннями психічної природи;
- спадкові захворювання, пов’язані з порушенням хромосомного набору;
- стоматологічне лікування та зубопротезування, за винятком станів, що потребують лікування в стаціонарних умовах;
- травми, опіки, отруєння, отримані членом ЛК у стані або в результаті алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння;
- травми, отруєння, опіки, отримані членом ЛК у результаті військових дій, народних заворушень, страйків;
- травми, отруєння, опіки, отримані членом ЛК у результаті замаху на самогубство або інші навмисні дії, спрямовані на погіршення здоров’я;
- трансплантація органів або тканин;
- хронічні захворювання, які не перебувають в стадії загострення;
- цукровий діабет, за винятком важкої форми.