За інформацією Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби м. Києва, результати лабораторних досліджень проб повітря, відібраних 24 січня 2014 р. на вулиці Грушевського, показали, що вміст у ньому шкідливих речовин (а саме діоксиду азоту, вуглецю оксиду та ангідриду сірчистого) у 2–4 рази перевищував гранично допустиму концентрацію згідно з вимогами «Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами)». Так, показники зазначених хімічних сполук становили 0,12; 7,4–7,5 та 0,2 мг/м3 відповідно, хоча у відібраних попереднього дня пробах повітря відповідали нормі.
Зазначені речовини, які потрапили в атмосферу внаслідок спалювання автомобільних шин, становлять підвищену небезпеку для організму людини, викликаючи захворювання легень, системи крові, печінки, нервової системи, а також онкологічні захворювання. Усі вони входять у список небезпечних токсинів Міжнародної організації з дослідження раку та Агентства з охорони довкілля США.
Нагадаємо, що відповідно до спеціальної Директиви Європейської Ради від 2 квітня 1999 р. «Про сміттєзвалища», спалювання автомобільних шин заборонено.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua, http://kievcity.gov.ua