Україна розпочала роботу над підготовкою запиту до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі — Глобальний фонд) на II фазу фінансування 10-го раунду за компонентом «СНІД». Відповідне запрошення секретаріату Глобального фонду надіслано на адресу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу 1 липня поточного року. З цього приводу в Державній службі України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням (далі — Держслужба України соцзахворювань) відбулася консультативна зустріч, під час якої обговорювався подальший формат роботи, положення та склад робочої групи, які розроблятиме проект запиту.
Участь в обговоренні взяли представники Держслужби України соцзахворювань, Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), основні реципієнти — МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі — «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»), а також члени Комісії з нагляду Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Під час зустрічі наголошено, що проект запиту на II фазу готуватиметься у форматі запиту на I фазу, однак враховуватиме основні завдання та пріоритети проекту нової Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також зміни епідемічної ситуації в країні.
За результатами зустрічі сформовано графік підготовки проекту запиту, а також низку рішень та пропозицій.
Нагадаємо, що програма «Побудова стійкої системи комплексних послуг з профілактики ВІЛ, лікування, догляду та підтримки уразливих груп населення та людей, які живуть з ВІЛ, в Україні» (далі — Програма) фінансується Глобальним фондом в рамках конкурсу 10-го раунду. Мета Програми: знизити рівень передачі ВІЛ та рівень захворюваності й смертності, пов’язаних з ВІЛ, в Україні шляхом здійснення заходів, спрямованих на найуразливіші групи населення.
Основні завдання:
1. Розширення масштабів та забезпечення безперешкодного доступу до комплексних програм профілактики, лікування ВІЛ, догляду та підтримки MARP, людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВС), та інших людей, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ-інфекції;
2. Зміцнення системи охорони здоров’я з метою розробки життєздатних рішень для ЛЖВС та інших людей, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ-інфекції;
3. Зміцнення державних систем, які забезпечують основні потреби та впроваджують економічно ефективні заходи щодо уразливих груп населення, ЛЖВС та інших людей, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ-інфекції.
Загальний період виконання Програми: 2012–2016 рр., максимальний бюджет — 305 млн дол. США. Період виконання I фази Програми — з 1.01.2012 по 31.12.2013 р.
Рішення
засідання робочої консультативної зустрічі
щодо забезпечення підготовки проекту запиту України
на II фазу фінансування гранту 10-го раунду
Глобального фонду за компонентом «СНІД»
8 липня 2013 р.
м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 5а
зала засідань Держслужби України соцзахворювань
Головуюча: голова Держслужби України соцзахворювань — Т.А. Александріна
Присутні: запрошені представники Основних реципієнтів гранту 10-го раунду Глобального фонду: МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»; представники Держслужби України соцзахворювань; представники Комісії з нагляду за розробкою заявок, веденням переговорів та реалізацією програм, які здійснюються за рахунок Коштів Глобального фонду; представники ЮНЕЙДС в Україні; представники Секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (всього — 23 особи).
1. Про підготовку обов’язкових документів, що мають бути надані країною до подання запиту на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду
1.1. Основним реципієнтам гранту 10-го раунду Глобального фонду підготувати документи, що мають бути надані країною до подання запиту на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду, зокрема: звіт за результатами виконання гранту; звіт щодо цін та якості; звіт аудиторів; дані щодо оцінки якості збору даних послуг; план закупівель і постачань
до 30 серпня 2013 року.
1.2. Держслужбі України соцзахворювань підготувати документи, що мають бути надані країною до подання запиту на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду, зокрема протоколи засідань Національної ради (Координаційного механізму країни — КМК)
до 30 серпня 2013 року.
2. Про визначення виконавців та термінів підготовки матеріалів відповідно до Плану запиту України на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду:
Розділ 1. Огляд запиту
Відповідальна особа: залучений консультант для зведення даних
до 20 серпня 2013 року.
Розділ 2. Управління КМК
Відповідальні за підготовку даних: Держслужба України соцзахворювань, Комісія з нагляду
до 20 серпня 2013 року.
Розділ 3. Ситуація в країні
3.1. Епідеміологічна ситуація
Відповідає за підготовку: ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»
3.2. Політична ситуація в країні
Відповідає за підготовку: МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»
3.3. Аналіз системи охорони здоров’я
Відповідає за підготовку: ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»
до 5 серпня 2013 року.
Розділ 4. Огляд програми
4.1. Фінансовий аналіз прогалин, огляд державного фінансування Національної програми
Відповідальна особа: залучений консультант для надання фінансової аналітики
до 5 серпня 2013 року.
4.2. Прогрес у досягненні мети і Пропозиція впливу/результатів
Відповідають за підготовку: Основні реципієнти гранту 10-го раунду Глобального фонду
до 15 серпня 2013 року.
4.3. Ефективність програми
Відповідальна особа: залучений програмний консультант на основі інформації Основних реципієнтів
до 30 серпня 2013 року.
4.4. Оцінка якості послуг
Відповідальна особа: залучений програмний консультант на основі інформації Основних реципієнтів
до 30 серпня 2013 року.
4.5. Партнерство (перелік проектів)
Відповідальна особа: Держслужба України соцзахворювань спільно із залученим консультант для зведення даних
до 30 серпня 2013 року.
Розділ 5. Поточний етап/період реалізації
Відповідають за підготовку: Основні реципієнти гранту 10-го раунду Глобального фонду
до 20 серпня 2013 року.
Розділ 6. Запит КМК на фінансування (відповідно до погодженого Робочого плану)
Відповідають за підготовку: Основні реципієнти гранту 10-го раунду Глобального фонду
до 30 серпня 2013 року.
3. Про винесення на розгляд Національної ради 18 липня 2013 р. питання щодо підготовки проекту запиту України на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду
3.1. Винесення на розгляд Національної ради з метою подальшого затвердження Положення про Групу з розробки проекту запиту, Персональний склад Групи з розробки проекту запиту та графік роботи Групи з розробки проекту запиту, а також інформацію щодо оцінки країни Глобальним фондом.
3.2. Запланувати засідання Національної ради на початок вересня 2013 р. з метою розгляду обов’язкових документів, що мають бути надані країною для подання запиту на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду та Плану запиту.
4. Про дотримання єдиного формату в підготовці матеріалів до плану запиту України на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду
4.1. План запиту України на ІІ фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду має бути підготовлений у форматі запиту України на І фазу фінансування гранту 10-го раунду.
4.2. Основним реципієнтам провести консультації щодо визначення сфер програмної діяльності.
4.3. Основними реципієнтами під час підготовки Плану запиту має бути дотримано єдиний формат розбивки бюджету.
4.4. Кожному Основному реципієнту гранту 10-го раунду Глобального фонду забезпечити підготовку документа «Стратегія впровадження гранту».
5. Про залучення консультантів для підготовки проекту Запиту України на II фазу фінансування гранту 10-го раунду Глобального фонду
ЮНЕЙДС опрацювати можливість залучення для підготовки проекту запиту у якості міжнародного консультанта Рональда Xорстмана, національних консультантів — Катерини Шарапки та Марії Маковецької або інших.
Голова
Держслужби України соцзахворювань Т. Александріна
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами dssz.gov.ua