У рамках впровадження Україно-Швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» в Івано-Франківську, на базі Обласного перинатального центру, створено симуляційний тренінговий центр для навчання медичних спеціалістів за найсучаснішими методиками.
Офіційне відкриття відбулося за участю заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігоря Зварича, директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Романа Мельника, директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні (Swiss Cooperation Office in Ukraine) Гуідо Бельтрані (Guido Beltrani), заступника директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Зої Ціхонь та виконувача обов’язків головного лікаря Обласного перинатального центру Ірини Мегедин.
У квітні 2013 р. у рамках Україно-Швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» за підтримки Швейцарської Конфедерації придбано обладнання (симулятори матері та дитини SimMom та SimNewB виробництва норвезької компанії «Laerdal») — манекени роділлі та новонародженого, які здатні максимально реалістично відтворювати різні клінічні ситуації (нормального та ускладненого перебігу). Загальна вартість підтримувальних заходів з боку швейцарської сторони для Івано-Франківського симуляційного центру становить близько 125 000 швейцарських франків (понад 1 млн грн.).
Під час відкриття центру фахівці, використовуючи манекени та обладнання, провели короткий демонстраційний тренінг. За словами Р. Мельника, таких симуляційних тренінгових центрів в Україні є лише чотири — окрім Івано-Франківщини, у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М.І. Пирогова, Кримському Республіканському перинатальному центрі та Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні. Нове обладнання допоможе лікарям відпрацьовувати різні ситуації до автоматизму, що дозволить у майбутньому зменшити кількість родових травм та нещасних випадків, які трапляються при пологах.
Як підкреслив Г. Бельтрані, головна мета програми — покращити якість, ефективність і доступність послуг з охорони здоров’я матері та дитини. Відтепер у симуляційних центрах можна буде відпрацьовувати дії медиків під час ускладнень при пологах на спеціальних манекенах. Такі тренування також дозволять покращити взаємодію між усіма фахівцями, які надають допомогу роділлям та новонародженим, і матимуть позитивний вплив на результат їхньої роботи.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua