Досвід реалізації пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я регіону вивчали в Донецьку в ході виїзного засідання члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.
Голова комітету Тетяна Бахтеєва зазначила, що реалізація пілотного проекту в регіоні торкнулася практично усієї сфери медичного обслуговування.
Так, в області завершено реорганізацію первинної ланки медобслуговування населення, яка сьогодні включає 72 центри первинної медичної допомоги з розгалуженою структурою підрозділів у вигляді 446 амбулаторій та 463 фельдшерсько-акушерських пунктів.
Також ведеться підготовка до практичної апробації нової моделі організації вторинної медичної допомоги, основним інструментом якої є створення госпітальних округів.
Крім того, на Донеччині покращено транспортне сполучення за рахунок організації додаткових маршрутів з урахуванням розміщення лікувальних закладів, відремонтовано 221 км доріг, виділено більше 1 млн грн. з обласного бюджету на забезпечення служби екстреної медичної допомоги пально-мастильними матеріалами та 9 млн грн. — на ремонт автомобілів і забезпечення бригад швидкої допомоги витратними матеріалами. Також збільшено фінансування служби на 25% і медикаментозне забезпечення одного виїзду швидкої допомоги.
«Усе це дозволило досягти 85% своєчасного приїзду бригад швидкої допомоги до пацієнта і суттєво підвищити якість надання невідкладної медичної допомоги», — зазначила Т. Бахтеєва.
Водночас голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я акцентувала увагу на необхідності усунення ряду проблем у медичній сфері регіону. Серед них, зокрема, низький рівень забезпечення центрів первинної медичної допомоги транспортом, оргтехнікою та засобами зв’язку, дефіцит кадрів серед медпрацівників.
У свою чергу голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький зазначив, що керівництво області розробило систему поступового переходу до нових стандартів медичного обслуговування. Це було необхідно, оскільки реформа йде паралельно зі звичайними процесами діагностики та лікування.
У поточному році регіональна влада приділить увагу розвитку служби екстреної медичної допомоги. Зокрема, буде виконано ряд ремонтів у підрозділах швидкої допомоги, здійснено закупівлю GPS-станцій і архіваторів для того, щоб було забезпечено контроль за своєчасністю приїзду бригад «Швидкої допомоги» до пацієнтів.
Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності посилення роботи з роз’яснення мешканцям області суті медичної реформи.
Він зазначив, що в Донецькій області завершено формування первинної ланки медобслуговування. У рамках цього відкрито нові амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти, оснащено їх сучасним обладнанням.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами donoda.gov.ua