30 травня 2013 р. на базі Кримського перинатального центру в Сімферополі відкрили перший в Україні сучасний симуляційний навчальний центр.
Центр створено у рамках реалізації Українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» та Національного проекту «Нове життя». На базі симуляційного центру медики тренуватимуться надавати медичну допомогу під час пологів з ускладненнями на спеціальних манекенах. Такі тренування також дозволять покращити взаємодію між усіма фахівцями, що надають допомогу породіллям та новонародженим, і матимуть позитивний вплив на результат їхньої роботи. «Кінцева мета проекту — покращити якість медичних послуг для населення», — сказав під час відкриття центру заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов.
Під час робочої поїздки до АР Крим Олександр Толстанов також узяв участь у нараді на тему: «Регіоналізація перинатальної допомоги: перші підсумки роботи у регіонах — учасниках Національного проекту «Нове життя».
За підсумками наради, під час якої обговорено також перебіг модернізації первинної медичної допомоги, її учасники констатували, що початковий етап реформування галузі охорони здоров’я пройдено. Основні структурні зміни первинної та екстреної допомоги відбулися. Реформа здійснюється за певною логікою, яка веде до покращання доступності та якості медичної допомоги, більш ефективного використання ресурсів галузі.
Також заступник міністра охорони здоров’я України ознайомився з роботою Центру первинної медико-санітарної допомоги № 4 у м. Сімферополі та Новофедіровської амбулаторії загальної практики — сімейної медицини.
Нагадаємо, україно-швейцарська співпраця, спрямована на поліпшення здоров’я матерів і дітей, розпочалася ще у 1997 р. За цей період реалізовано багато успішних ініціатив спільно з МОЗ України, Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та партнерами з Рівненської, Донецької, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької областей та АР Крим.
Довготривала співпраця з партнерськими регіонами була орієнтована на підтримку реформ і модернізацію системи охорони здоров’я матерів і дітей. Діяльність програми спрямована також на децентралізацію та покращання якості надання перинатальної допомоги, впровадження сучасних підходів до надання послуг і організації системи охорони здоров’я, поліпшення управлінського потенціалу, використання інформаційно-комунікаційних технологій тощо. Таким чином, основний принцип програми — забезпечення комплексного підходу до надання перинатальних послуг, що передбачає не лише покращання клінічних практик, але й модернізацію системи в цілому (у тому числі шляхом покращання управління, системи моніторингу та оцінки).
У попередній фазі (2008–2010 pp.) Програма співпрацювала з 8 обласними та 22 районними медичними закладами у 4 регіонах України (Вінницька, Волинська, Івано-Франківська області та АР Крим). Напрацьовано корисний досвід у сферах навчання медичного персоналу, використання інформаційних і комунікаційних технологій для дистанційного консультування та безперервного професійного розвитку лікарів, профілактичних і просвітніх заходів для населення, впровадження сучасних управлінських методів контролю якості допомоги та покращання інфраструктури, підтримки інновацій у системі управління охороною здоров’я.
Нова фаза програми (травень 2011 р. — квітень 2015 р.) присвячена поширенню досвіду та досягнень попередніх фаз у всіх районах Вінницької, Волинської, Івано-Франківської областей та АР Крим. Головна мета — покращити якість, ефективність і доступність послуг з охорони здоров’я матері та дитини у цих регіонах.
Олександр Устінов
за матеріалами www.kmu.gov.ua