У вівторок, 5 березня 2013 р., у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України під головуванням заступника міністра Олександра Толстанова в режимі онлайн відбулося чергове засідання оперативного штабу з реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу» у регіонах. Також на засіданні були присутні: директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ України Володимир Юрченко, заступник директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ України Микола Близнюк, начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельников та начальник Управління контролю якості медичних послуг Тетяна Донченко.
Під час конференції було піведено підсумки першочергового завдання — надання до МОЗ України планів розвитку екстреної медичної допомоги у регіонах відповідно до методичних рекомендацій відомства. Олександр Толстанов зробив зауваження з цього приводу окремим регіонам: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Львівський, Одеській, Харківській, Херсонській, Черкаській областям та АР Крим.
Для забезпечення своєчасного доїзду автомобілів швидкої допомоги за викликом регіонам було запропоновано скласти і подати до штабу перелік автомобільних доріг міського та регіонального значення, які потребують негайного ремонту, а також представити необхідний для цього кошторис. І, як зазначив О. Толстанов, на цю проблему представники місцевої влади мають звернути першочергову увагу.
Не ліпшим чином відбувається отримання ліцензій регіональними закладами охорони здоров’я і безпосередньо центрами екстреної швидкої допомоги на господарську діяльність, про що доповіла Тетяна Донченко (Прим. ред. Як вже повідомляло наше видання, з набуттям чинності нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики процедура отримання ліцензій значно ускладнилася). Зважаючи на те, що форми подання документів на отримання ліцензій змінено в кінці 2012 р., Управління контролю якості медичних послуг консультуватиме представників закладів охорони здоров’я з метою якнайшвидшого завершення процесу оформлення ліцензій.
Також під час відеоконференції йшлося про підвищення кваліфікації молодшого медичного персоналу: лікарів із невідкладних станів та фельдшерів із невідкладних станів. Для цього запропоновано залучити директорів медичних коледжів і вищих навчальних закладів.
На завершення спілкування з регіонами О. Толстанов нагадав начальникам регіональних управлінь охорони здоров’я про виконання доручення віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка — надання звітності про реалізацію Закону «Про екстрену медичну допомогу», наступний термін якого позначений 14 березня 2013 р.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua