На початку лютого 2013 р. у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі розпочав роботу оснащений згідно з європейськими стандартами кабінет брахітерапії (контактного променевого лікування).
Зокрема, тут встановлено систему контактної променевої терапії хворих, до якої входять 20-канальний брахітерапевтичний апарат «IBt-Bebig MultiSource», рентген-установка «С-арка» та система з програмним забезпеченням для планування поля опромінення, набір гінекологічних аплікаторів і джерело радіоактивного випромінювання — ізотоп кобальту. Вартість нового обладнання становить 4 млн 225 тис. грн.
Функціонування кабінету, в якому щорічно зможуть отримати високоякісну медичну допомогу 600–700 мешканців регіону, стало можливим завдяки співпраці з Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» у межах програми «Рак виліковний», спрямованої на розвиток онкологічної служби України.
За словами головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігоря Ковальчука, у світовій практиці боротьби з раком брахітерапія визнана золотим стандартом лікування пухлин порожнинних органів. Адже метод заснований на безпосередньому введенні в уражений раковою пухлиною орган джерела радіоактивного випромінювання.
Нагадаємо: брахітерапія (грец. brachyos — короткий), або контактна променева терапія, — це різновид радіотерапії, при якій джерела випромінювання (ізотопи 226Ra, 192Ir, 60Co та ін.) точково вводяться безпосередньо в тканини або просвіт ураженого органа. При цьому забезпечується максимальний променевий вплив на пухлину з мінімальним ураженням критичних органів та суміжних тканин. Такий метод істотно оптимальніший від дистанційної променевої терапії, проте через специфіку доступу він застосовується в обмеженому переліку локалізацій: при розташуванні пухлинного вогнища в ділянці шийки і тіла матки (частка онкогінекологічної патології становить близько 76% випадків проведення брахітерапії), передміхурової залози, прямої кишки, стравоходу, бронхів, голови та шиї.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.loda.gov.ua