Станом на лютий 2013 р. усі військово-медичні клінічні центри (ВМКЦ) Збройних Сил України мають відділення комп’ютерної томографії (КТ). Останнім медичним закладом у Збройних Силах, що отримав комп’ютерний томограф у цьому році, став ВМКЦ Кримського регіону, розташований у Севастополі. Відтепер нове відділення КТ оснащене сучасним 16-зрізовим комп’ютерним спіральним томографом Toshiba «Aquilion». Система «Aquilion-16» належить до систем третього покоління. Це дозволяє проводити обстеження пацієнтів на найвищому діагностичному рівні.
Зокрема, сучасна технологія КТ надає можливість швидко та якісно проводити дослідження серцево-судинної системи із застосуванням внутрішньовенного контрастування. Вона створює тривимірні реконструкції судин у будь-яких площинах і проекціях, а також дозволяє значно знизити променеве навантаження на пацієнта. Водночас вона не потребує залучення судинного хірурга та дорогих витратних матеріалів (катетерів) і значно знижує витрату контрастних речовин.
На придбання томографа та реконструкцію приміщення для його роботи витрачено близько 3 млн грн.
За словами завідувача відділення КТ ВМКЦ Кримського регіону Тетяни Мартиненко, обстеження на томографі зможуть пройти не лише військовослужбовці Збройних Сил України та ветерани, але й цивільні пацієнти, хоча для них це буде не безкоштовно.
А в ВМКЦ Північного регіону на початку лютого 2013 р. відзначили ювілей — 80-річчя від дня створення 407-го Чернігівського військового госпіталю. Майже 70% лікарів військового госпіталю мають досвід роботи в польових та бойових умовах. Щороку представники закладу беруть участь у миротворчих місіях.
Віхи історії військового госпіталю: 1 лютого 1933 р. відповідно до розпорядження штабу Київського військового округу почалося формування 100-ліжкового військового госпіталю, який складався з 3 лікувальних відділень: хірургічного, терапевтичного, шкірно-венерологічного та 4 кабінетів: зубного, рентгенологічного, фізіотерапевтичного, лабораторного. 22 червня 1941 р. госпіталь увійшов до складу Південно-Західного фронту. За час Великої Вітчизняної війни через руки лікарів, медсестер госпіталю пройшло понад 100 тис. поранених солдатів та офіцерів.
Сьогодні госпіталь є багатопрофільним лікувальним закладом із загальним обсягом 500 ліжок, обладнаним сучасною діагностичною апаратурою, яка дозволяє всебічно проводити обстеження хворих. Широко використовується в діагностичному плані КТ, ультразвукова діагностика, рентгенодіагностика, фіброгастроскопія, бронхоскопія, колоноскопія, лабораторна та функціональна діагностика.
Очолює госпіталь кандидат медичних наук, полковник медичної служби Слєсаренко Олександр Петрович, учасник бойових дій в Афганістані, нагороджений двома орденами «Червоної зірки» та орденом «За службу Батьківщині» ІІІ ступеня.
2013 р. став ювілейним і для Української військово-медичної академії, яка відсвяткувала у січні 20-ту річницю від дня свого заснування. Протягом двох десятиліть пройдено значний шлях у справі становлення закладу: від військово-медичного відділення (1993 р.) до Військово-медичного інституту у 1996 р. А з 1998 р. — це самостійний потужний навчальний заклад.
Нині Українська військово-медична академія — вищий військово-медичний навчальний заклад IV (найвищого) рівня акредитації з правом підготовки та перепідготовки військових лікарів за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста та магістра медицини (фармації) (у тому числі іноземних громадян), а також науковий і лікувальний центр Міністерства оборони України.
Державне замовлення для академії формується за щорічними наказами міністра оборони та міністра освіти і науки України.
Серед постійних науково-педагогічних працівників 24 доктори наук та 65 кандидатів наук.
Клініко-практична підготовка слухачів академії здійснюється на базі 23 лікувально-профілактичних закладів. У ході лікувально-діагностичної та консультативної роботи науково-педагогічними працівниками і слухачами академії щорічно лікується та консультується близько 20 тис. хворих. Значна увага надається комп’ютеризації навчального процесу, автоматизації управління та обробки інформації.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.mil.gov.ua, www.uvma.mil.gov.ua,
www.gvkg.kiev.ua