Як повідомляло наше видання, минулого тижня Глава Уряду доручив ретельно розібратися з усіма питаннями, які гальмують реалізацію цього закону, та визначити конкретні заходи для поліпшення ситуації. Зокрема, постало питання про оновлення парку автомобілів швидкої допомоги, яких загалом понад 5,6 тис. одиниць. Однак деякі машини уже потребують капітального ремонту, а то й підлягають списанню. Найближчим часом потрібно замінити близько тисячі карет швидкої допомоги.
21 січня 2013 р. на засіданні Кабінету Міністрів України розглядалося питання про стан реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Під час засідання Прем’єр-міністр України Микола Азаров поставив завдання знайти ресурси, щоб поновити парк карет швидкої допомоги на 1 тис. машин як в поточному, так і в наступному році. При цьому він наголосив на необхідності вивчити питання виготовлення таких автомобілів із медичним обладнанням в Україні, аби закуповувати лише те, чого не виготовляють вітчизняні підприємства.
М. Азаров також наголосив, що не має бути відмов у наданні екстреної медичної допомоги: за будь-яким викликом необхідно надавати медичне обслуговування.
Водночас на засіданні Уряду зазначалося, що фінансування виїздів бригад швидкої допомоги здійснюється в повному обсязі. Зокрема, за словами міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, достатньо виділяється коштів як для необхідного набору медикаментів для надання швидкої допомоги, так і на пальне для автомобілів.
У свою чергу, М. Азаров дав доручення негайно перевіряти всі сигнали про вимагання коштів на бензин за виїзд швидкої, на медикаменти, а за результатами службового розслідування суворо карати винних. Вимагачі мають бути безумовно звільнені.
Водночас Глава Уряду доручив Міністерству внутрішніх справ України розробити зміни до законодавства в частині посилення відповідальності для водіїв за ненадання переваги у русі спецавтомобілям, зокрема машинам швидкої допомоги. Адже нормативів щодо часу прибуття на виклик медиків іноді важко дотримуватися — як через затори в містах, так і через грубе нехтування деякими водіями правил дорожнього руху.
Загалом на сьогодні з метою виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» ухвалено 10 актів Уряду та затверджено низку наказів Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. Працівниками Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України проводиться постійний моніторинг ситуації в регіонах. Зокрема, здійснено інспекційні виїзди в усі області країни, під час яких надана відповідна методична допомога. При МОЗ України створено оперативний штаб за напрямком «Екстрена медична допомога», відкрито гарячу телефонну лінію, а також створено аналогічні штаби та гарячі лінії у кожному регіоні. Області, які зволікали з питанням створення системи екстреної медичної допомоги на місцях, мають надати до МОЗ на погодження плани щодо її впровадження не пізніше 25 січня 2013 р.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmu.gov.ua