У зустрічі брали участь керівники профільних управлінь, дотичних до реалізації проекту (наприклад капітального будівництва), представники депутатського корпусу, науковці-медики (керівники кафедр акушерства і гінекології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Інституту спадкової патології НАМН України), керівництво Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, провідні акушери-гінекологи Львівської області та медичні експерти, технологи, експерти з медичного обладнання Національного проекту.
Під час вступного слова Михайло Костюк акцентував увагу на реформі медичної галузі на Львівщині. «Ми зробили ставку на модернізацію і готові до реформ. Ці реформи матимуть успіх тоді, коли люди побачать і повірять, що зроблено перший крок».
Керівник Національного проекту Віктор Сірман повідомив, що порівняно з 1990-ми роками материнська і дитяча смертність в Україні знизилась вдвічі, проте якщо порівняти ці показники з європейськими — вони вдвічі вищі. Національний проект щодо створення перинатальних центрів був ініційований Президентом України Віктором Януковичем. Завдання, яке було поставлене — створення у всіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів. Це дозволить знизити материнську і дитячу смертність, значно покращити якість надання медичної допомоги (особливо жінкам групи ризику). Ідеологічною основою проекту є реорганізація перинатальної допомоги.
У ході зустрічей, що відбувалися в рамках візиту експертів Національного проекту до міста Львова, Віктор Сірман наголосив на ряді ключових питань, що стосуються реалізації у Львові Національного проекту «Нове життя» по створенню регіонального перинатального центру.
Як відомо, у грудні минулого року групою експертів МОЗ України в області проведено зовнішній перинатальний аудит, за підсумками якого визначено, що на Львівщині проект буде реалізовуватися на базі діючого Обласного клінічного перинатального центру шляхом проведення високотехнологічної реконструкції приміщень, оновлення парку медичного обладнання. У майбутньому, відповідно до рекомендацій експертів, у Львівській області має бути створено кілька закладів ІІІ (найвищого рівня) перинатальної допомоги і мережа міжрайонних перинатальних центрів.
Віктор Сірман підтримав ініціативу львів’ян вступити відразу в активну фазу реалізації проекту «Нове життя» ще у 2012 р.
«Львів, Львівщина — це перлина України. Тому жителі регіону просто мусять мати сучасний, інноваційний перинатальний центр, який буде відповідати високим світовим стандартам», — закликав всіх присутніх керівник проекту.
Керівник та експерти Національного проекту відвідали приміщення Обласного клінічного перинатального центру. Гостей цікавило усе: і переобладнання приміщень для потреб відділень Обласного перинатального центру, і кількість ліжок, і наявність відповідного медичного устаткування, і демографічна ситуація в області. Основна увага у процесі відкриття перинатального центру має бути приділена рівню технічного забезпечення та відповідності високим технічним стандартам.
Висловлювалися побажання створити на базі перинатального центру ІІІ рівня сучасного лабораторно-діагностичного блоку, центру телемедичних технологій, інформаційно-тренінгового центру.
Заплановано, що реконструкцію та дооснащення цього медичного закладу буде проведено за таким розрахунком: 75% коштів виділяють із державного і 25% — з обласного бюджету.
Орієнтовна вартість проведення реконструкції становить 56 млн грн., вартість дооснащення сучасним медичним обладнанням — 16 млн грн.
Окремо В. Сірман зупинився на питанні підготовки медичних працівників перинатальних центрів. Нині в Україні діють 8 міжнародних організацій, які в рамках Заяви про наміри, підписаної у грудні 2011 р., направляють на навчання українських медиків у рамках проекту «Нове життя».
Таким чином, львів’янам були поставлені чіткі завдання: доопрацювати Медичне завдання на проектування відповідно до норм МОЗ України, провести інвентаризацію наявного медичного обладнання та визначити список потреб, підготувати технічне завдання на закупівлю медичного обладнання для регіонального перинатального центру.
Прес-служба «Українського медичного часопису»