З 12 до 14 вересня 2012 р. у столиці України проходять Дні Москви, що супроводжуються низкою заходів, на яких розглядаються актуальні питання у різних галузях народного господарства, зокрема, у сфері охорони здоров’я.
Так, під час конференції «Москва — Київ: нові горизонти інвестиційного співробітництва» відбулося підписання безстрокового Протоколу про співробітництво між Головним управлінням охорони здоров’я Києва та Департаментом охорони здоров’я Москви (далі — Протокол).
«Одним з найцікавіших проектів, що успішно діють у Москві, є обов’язкове медичне страхування. Там його запровадили ще у 1992 р. Тож використовуючи позитивний досвід сусідів, ми хочемо вже цього року впровадити пілотний проект обов’язкового медичного страхування у Києві. Крім того, цікавим також є досвід Москви у створенні судинних центрів. У московських колег відпрацьована модель, яка дозволяє скоротити час виклику медичної допомоги та здійснення реанімаційних заходів пацієнтам при гострих серцевих станах. Натомість москвичів зацікавили наші перинатальні центри. Вони мають бажання вивчити київський досвід створення таких установ та надання допомоги породіллям та новонародженим дітям», — зазначив начальник Головного управління охорони здоров’я Віталій Мохорєв.
Він також зауважив, що наразі міста-побратими рухаються паралельними шляхами у напрямі реформування служби надання первинної медичної допомоги. Проте сусіди випереджають у цьому столицю України, тож досвід Москви буде надзвичайно корисним для київських медиків.
Загалом документ передбачає запровадження кращих методів і форм управління охороною здоров’я обох столиць, здійснення взаємних обмінів фахівцями для ознайомлення з науковими досягненнями, передовими технологіями у медичній практиці, досвідом реформування галузі охорони здоров’я. Також відбуватимуться спільні наукові з’їзди, симпозіуми, конференції та інші науково-прикладні заходи.
Так, під час круглого столу з питань охорони здоров’я в рамках протоколу досягнута домовленість з російськими колегами про те, що перша група київських медиків поїде вивчати досвід Москви вже у листопаді 2012 р. А москвичі приїдуть найближчим часом на спільну навчальну зустріч на базі Київського міського пологового будинку № 7, який з 2013 р. функціонуватиме як перинатальний центр для вагітних з невиношуванням вагітності, аби перейняти у Києва досвід організації таких унікальних центрів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kievcity.gov.ua