Відповідно до порядку проведення реформування системи охорони здоров’я у пілотних регіонах (Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві) відбувається створення сучасної ефективної системи екстреної медичної допомоги.
Так, з 1 січня 2012 р. на Дніпропетровщині діє єдина регіональна система роботи швидкої медичної допомоги (ШМД), яка передбачає принцип екстериторіальності. Для її безперебійної роботи у 2011 р. закуплено 13 автомобілів ШМД. Наразі областю отримано 24 та невдовзі надійде ще 52 одиниці санітарного транспорту ШМД.
Крім того, у 2010–2012 рр. за кошти обласного бюджету для Обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф закуплено 3 сучасні реанімобілі (в тому числі 1 неонатологічний), які ліквідували поняття нетранспортабельності пацієнта та дозволяють успішно перевозити новонароджених масою тіла від 500 г.
Також 9 серпня 2012 р. Павлоградська станція ШМД отримала 4 нових автомобілі швидкої допомоги марки «Пежо». Це стало можливим завдяки Програмі соціального партнерства, що реалізує з 2007 р. «ДТЕК Павлоградвугілля». Наразі Павлоградська станція ШМД обслуговує майже 149 тис. жителів Павлограда, Тернівки, Павлоградського та Юр’ївського районів. До її складу входять: 1 підстанція, 2 відділення, 5 тимчасових пунктів базування, 15 бригад ШМД, 14 з яких — фельдшерсько-акушерські бригади та 1 —лікарська загально-профільна.
Загалом протягом останніх 2 років на Дніпропетровщині додатково створено 20 бригад ШМД, відбулося збільшення місць базування бригад з 90 до 136, автомобілі швидкої допомоги дооснащені медичним обладнанням на загальну суму 2,9 млн грн. Крім того, у 2012 р. фінансування одного виклику швидкої медичної допомоги збільшено із 3 до 25 грн., що дало змогу на 100% забезпечити необхідними медичними препаратами пацієнтів при наданні екстреної медичної допомоги.
У постійному режимі здійснюється підготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів бригад ШМД на базі тренінгового центру при Обласному центрі екстреної медицини та медицини катастроф. На сьогодні підготовлено 471 (100%) лікаря та 803 (53%) фельдшери.
У рамках Національного проекту «Вчасна допомога» на Дніпропетровщині створюється єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба ШМД.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.adm.dp.ua