Найближчим часом Волинь отримає 35 млн грн. на сучасне медичне обладнання для надання висококваліфікованої кардіологічної допомоги. Ці кошти надійдуть відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених міністерству фінансів на 2012 рік, та внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 березня 2012 р. № 177» від 25 липня 2012 р.
Зокрема, за державну субвенцію — 17 млн грн. — закуплять ангріограф для Центру кардіоваскулярної патології та тромболізису Луцької міської клінічної лікарні. А 18 млн грн. спрямують для придбання магнітно-ядерного томографа для Обласної клінічної лікарні.
«Відтепер на Волині буде 2 лікувальних центри, де робитимуть операційні втручання на серці. Відзначу, що не всі області мають такі лікувальні заклади, а у нас їх 2. Це добре, бо волиняни матимуть можливість отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів без виїзду до столиці», — резюмував голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук.
Крім того, на вирішення соціальних питань Волинська область залучить 6,3 млн євро із коштів Європейського Союзу. За участю Волинських суб’єктів транскордонного співробітництва в регіоні впроваджуватиметься 13 проектів, затверджених 30–31 липня 2012 р. у Варшаві (Республіка Польща) на 6-му засіданні Спільного моніторингового комітету Програми прикордонного співробітництва «Польща — Білорусь — Україна 2002–2013». Нині перелік транскордонних проектів знаходиться на затвердженні Європейською Комісією, після чого відбудеться підписання грантової угоди на їх реалізацію.
Втілення зазначених проектів у Волинській області надасть можливість поглибити транскордонне співробітництво у таких сферах, як охорона здоров’я, культура й туризм, соціальне забезпечення. Так, за кошти Євросоюзу будуватимуть каналізації у Шацьку та закуплять медичне обладнання для ранньої діагностики і лікування онкологічних захворювань і туберкульозу в Любомльській центральній районній лікарні.
У Запорізькій області за кошти інвестора придбано 4 автомобілі швидкої медичної допомоги. Це стало можливим завдяки підписанню договору щодо участі інвестора в розвитку соціальної інфраструктури між Запорізькою обласною державною адміністрацією та компанією «Юрокейп Юкрейн І», яка веде будівництво вітряної електростанції на території Приазовського та Мелітопольського районів.
Згідно з договором компанія «Юрокейп Юкрейн І» зобов’язалася спрямувати на розвиток соціальної інфраструктури Приазовського та Мелітопольського районів 8 млн грн. Перші 600 тис. грн. вже витрачено на придбання 4 автомобілів швидкої допомоги для центральних районних лікарень зазначених районів.
«Ця подія — вручення ключів від автомобілів швидкої допомоги, придбаних за кошти інвестора — чудово демонструє сьогоднішню стратегію влади. Здоров’я — це наш головний пріоритет, а надання послуг швидкої медичної допомоги мешканцям сіл, розташованих далеко від районних центрів, завжди було проблемою. Ми й надалі будемо співпрацювати з інвесторами таким чином, щоб залучати їх до розвитку соціальної сфери тих районів, де працюють їх об’єкти», — зазначив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.voladm.gov.ua, www.zoda.gov.ua