Про це під час селекторної наради ректорів, відповідальних секретарів приймальних комісій вищих навчальних закладів МОЗ України «Актуальні питання проведення вступної кампанії до вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів МОЗ у 2010 році», яка відбувалася під головуванням Зіновія Митника, міністра охорони здоров’я України, повідомив Василь Лазоришинець, перший заступник міністра охорони здоров’я України.
«Зазначу, що Україна є донором медичних кадрів для багатьох країн ЄС та США. Процеси міграції медичних працівників з країни мають незворотній характер і призводять до наростання кадрового дефіциту в галузі», — зазначив керманич МОЗ України.
Крім того, як підкреслює міністр, досі залишаються проблемними питання укомплектованості лікарських посад у фтизіатричній, патологоанатомічній, рентгенологічній, лабораторній, педіатричній та санітарно-епідеміологічній службах. Серед працюючих лікарів налічують 46 490 (23,5%) осіб пенсійного віку.
В свою чергу, В. Лазоришинець наголосив, що, як і минулого року, клопотання МОЗ перед Мінекономіки та Мінфіном щодо збільшення обсягів державного замовлення та фінансування на підготовку лікарів не було враховано.
«Саме тому Міністерством передбачено зменшення Плану прийому до вищих навчальних закладів МОЗ України IV рівня акредитації на підготовку провізорів до 43 осіб, на підготовку лікарів-стоматологів — до 75 осіб, та медичних психологів — до 10 осіб. Натомість збільшено до 2537 осіб план прийому лікарів за спеціальністю «лікувальна справа» (+154 особи), до 1000 осіб план прийому лікарів-педіатрів (+66 осіб), до 600 осіб план прийому лікарів за спеціальністю «медико-профілактична справа» (+23 особи)», — підкреслив перший заступник міністра.
За матеріалами www.moz.gov.ua