Прем’єр-міністр України Микола Азаров особисто контролює будівництво лікувально-діагностичного корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ) «Охматдит», тому 19 червня 2012 р. він прибув на територію лікарні, аби переконатися, що всі роботи з модернізації ведуться відповідно до графіків та з належною якістю.
«Будівельники обіцяють зводити по 2,5 поверхи на місяць. Ми разом з вами будемо їх контролювати. Це означає, що 9-поверховий корпус буде збудовано за 4–5 міс — до кінця року. Ймовірно, наприкінці року буде розпочато оздоблювальні роботи і монтаж обладнання, а в I кв. 2013 р. (максимум — у II кв.) ми сподіваємося ввести цей корпус в експлуатацію і прийняти перших пацієнтів», — сказав М. Азаров, додавши, що він особисто контролює хід будівництва цього надзвичайно потрібного для українських дітей корпусу. Зокрема, глава Уряду зазначив, що, крім особистих поїздок на об’єкт, він може контролювати будівництво за допомогою веб-камери.
Прем’єр-міністр України також поставив завдання керівництву лікарні розпочати підготовку спеціалістів, які могли б працювати на найсучаснішому медичному обладнанні у відділеннях нейрохірургії, онкогематології, хірургії новонароджених, променевої терапії, та вперше в Україні підготувати лікарів для трансплантації кісткового мозку у дітей, підкресливши, що необхідні для цього кошти Уряд виділить.
Розширення «Охматдиту» розпочалося у вересні 2011 р. Нині триває будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу лікарні. У зв’язку з тим, що заклад на період будівництва та реконструкції будівель не може припинити функціонування, модернізація «Охматдиту» проводиться поетапно.
Уряд поставив за мету створити дитячий лікувальний центр світового рівня, де можна буде отримати медичну допомогу, яка раніше в нашій країні не надавалася. У результаті реконструкції «Охматдиту» буде створено сучасну клініку на 750 ліжок. Проект будівництва передбачає, що загальна площа сучасного лікувально-діагностичного комплексу «Охматдит» становитиме 66,7 тис. м2, вартість будівництва — майже 1,78 млрд грн. Всі структурні підрозділи з’єднають між собою переходами, а кабінети устаткують та оснастять за кращими світовими стандартами. Лікарня надаватиме сучасну високотехнологічну медичну допомогу за різними профілями (нейрохірургія, онкогематологія, хірургія новонароджених, трансплантація кісткового мозку тощо). Очікується, що після розширення «Охматдит» на стаціонарне лікування зможе приймати 25 тис. дітей на рік (на сьогодні цей показник становить 18 тис. дітей).
Таким чином, функціонування сучасного лікувально-діагностичного комплексу дозволить реалізувати права кожної української дитини на отримання доступної високоспеціалізованої медичної допомоги.
Уряд вітає участь громадськості в контролі за ходом будівництва. Водночас абсолютно неприйнятні й аморальні спекуляції, а також поширення в ЗМІ недостовірної інформації, що нібито підготовка до Євро–2012 в Україні фінансується за рахунок коштів, виділених на будівництво нового комплексу «Охматдиту». Прем’єр-міністр України пояснив, що перерозподіл коштів від МОЗ до «Укрєвроінфрапроекту» відбувся з метою раціонального використання коштів та акумулювання їх у одного розпорядника.
М. Азаров наголосив, що Уряд гарантує своєчасне і повне фінансування будівництва всіх нових об’єктів у системі охорони здоров’я: в Україні уже побудовано 5 перинатальних центрів. 21 червня 2012 р. Прем’єр-міністр відкриє 6-й центр в Дніпропетровську. Впродовж 2–3 років сучасні технології перинатальної медицини повинні бути доступні у кожній області.
Нині всі роботи на будівництві лікувально-діагностичного центру ведуться за затвердженим графіком. Планується до жовтня 2012 р. звести каркас на усіх блоках, здійснити перекриття по усьому периметру будівлі. До кінця цього року буде проведено роботи з налагодження інженерних мереж, опалення та водопостачання, протипожежної системи. Також буде введено в експлуатацію 2 поверхи, на яких розміщуватиметься центральне стерилізаційне відділення, відділення трансфузіології, приймальне відділення із можливістю розгортання у разі надзвичайної ситуації відділення інтенсивної терапії, відділення радіотерапії, експрес-лабораторія для відділення трансплантації кісткового мозку. Наприкінці 2012 р. також буде введено в активну фазу 80% готовності 4–5 поверхів, де планується розмістити центр онкогематології на 16 блоків з відділеннями трансплантації кісткового мозку та технічний поверх. Так, до початку 2013 р. центр з пересадки кісткового мозку повинен прийняти перших пацієнтів зі всієї країни. Для цього потрібно пришвидшити створення реєстру національних донорів.
У Державному бюджеті на 2012 р. на закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення для НДСЛ «Охматдит» передбачено 56 млн грн., а на закупівлю медичного обладнання та розвиток лікарні — 100 млн грн. На сьогодні кошти освоєні в повному обсязі, проведено процедуру тендерних закупівель.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmu.gov.ua