15 червня 2012 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, українським представництвом фармацевтичної компанії «Новартіс Фарма Сервісез АГ» (далі — «Новартіс») та Всеукраїнською громадською організацією «Свобода руху для щасливого дитинства».
У рамках такої співпраці медичні заклади Дніпропетровщини у якості гуманітарної допомоги отримають від «Новартіс» лікувальний засіб, що нормалізує функціонування кровотворної системи, на загальну суму 8 млн грн., який призначений для лікування пацієнтів з діагнозом «мієлоїдна лейкемія». Це друга гуманітарна допомога від корпорації «Новартіс», перша — на суму 6 млн грн., вже була отримана у 2012 р.
Станом на 10 червня 2012 р. у Дніпропетровській обл. на диспансерному обліку знаходяться 140 пацієнтів зі згаданим вище діагнозом. Лікування одного хворого коштує у середньому 1,3–1,5 тис. грн. на добу.
До 2012 р. пацієнти з діагнозом «мієлоїдна лейкемія» забезпечувалися необхідними медичними препаратами за рахунок надходжень з Міністерства охорони здоров’я України та гуманітарної допомоги. У 2012 р. вперше із обласного бюджету в рамках обласної міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації на 2002–2012 р.» та обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 р. було виділені кошти в сумі 2,7 млн грн. на придбання сучасних препаратів для лікування хронічного мієлоїдного лейкозу.
З урахуванням вищезазначеного фінансування на Дніпропетровщині буде вжито дієвих заходів щодо безперебійного забезпечення життєво необхідними ліками пацієнтів з діагнозом «мієлоїдний лейкоз».
На Дніпропетровщині також проводяться системні заходи з надання медичної допомоги хворим з порушенням слуху.
Так, з 2010 р. на покращення та відновлення слуху у дітей, які потребують лікування, з обласного бюджету виділено близько 12 млн грн.
Цього року буде закуплено 235 цифрових слухових апаратів. З 2010 р. 40 дітей отримали змогу чути завдяки встановленню кохлеарних імплантів. У 2012 р. придбано ще 13 імплантів. Таким чином, всі діти з порушеннями слуху отримують безкоштовне лікування. Так, в 2011 р. було вилікувано 157 дітей, в 2012 р. допомога надається 213 дітям.
В Дніпропетровській обл. працюють досвідчені спеціалісти, які проводять операції по відновленню слуху з використанням новітніх технологій. Також спеціальну підготовку пройшли лікарі-реабілітологи: сурдологи, логопеди, дефектологи.
Висока якість лікування та професіоналізм дніпропетровських медиків сприяли тому, що саме Дніпропетровщина стала єдиним регіоном в Україні, де була проведена унікальна операція зі стовідсоткового відновлення слуху. Наразі такі операції проводяться лише у Франції, Англії та Польші.
Французька компанія «Neurelec» подарувала Дніпропетровській обл. кохлеарний стереоімплант нового покоління вартістю 30 тис. євро. Він дає змогу чути відразу на 2 вуха.
Операцію проводили професор обласної клінічної лікарні ім. І. Мечникова Володимир Березнюк та професор Крістофер Вінсент, лікар Університетської клініки Лілля (Франція).
«Я проводжу близько 100 операцій із вживляння імплантів на рік у клініці в Ліллі. Знаю, як надається медична допомога в країнах Східної Європи. Я був у Словакії, Польші. Дружні контакти з дніпропетровськими медиками та розвинута система медичної допомоги Дніпропетровщини сприяли тому, що ця операція проводиться саме в Україні, у Дніпропетровську», — сказав професор К. Вінсент.
В. Березнюк зауважив, що складність операції полягає в тому, що при встановленні такого кохлеарного імпланта потрібно створити тунель для того, щоб протягти електрод з одного вуха в інше. Цією частиною операції займався французький колега. Через півроку після вживляння кохлеарного імпланта до людини повертається 80% слуху, а за рік — 100%.
Це початок проведення операцій такого рівня на Дніпропетровщині. До кінця цього року буде проведена операція з повного відновлення слуху ще одному пацієнту на кошти, виділені з обласного бюджету.
Таким чином, Дніпропетровщина стала єдиною областю в Україні, де реалізується повний комплекс лікування людей з порушенням слуху.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.adm.dp.ua
© Diawka/Dreamstime.com/Dreamstock.ru