У неділю, 20 травня, в Україні пройшов День пам’яті людей, які померли від СНІДу. У цей день біля меморіалу «Червона стрічка» (м. Київ, вул. Лаврська, 11) відбулася акція «Час діяти!». Участь у ній взяли представники Держслужби соцзахворювань України, Українського центру з профілактики і боротьби зі СНІДом, ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та ін.
«Подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу є одним із пріоритетних завдань соціального напрямку, які перед собою ставить держава. На жаль, ми й досі щороку констатуємо близько 4 тис. випадків смертей від СНІДу. Найбільше зусиль ми повинні спрямувати на роботу з контингентами груп ризику, на заходи з профілактики та інформування всього населення. І тут важлива не лише роль урядових структур, а й активна участь медичних закладів первинної ланки, громадських організацій, прихильність до цієї проблеми представників місцевої влади тощо», — зазначила голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна.
За словами Т. Александріної, за останній рік Україні вдалося фактично вдвічі збільшити кількість пацієнтів, які отримують антиретровірусну (АРВ)-терапію за рахунок державного бюджету.
«На сьогодні вже близько 30 тис. ВІЛ-інфікованих людей отримують ліки, з яких 80% закуплені за кошти державного бюджету. До кінця року ми плануємо збільшити їх кількість до 45,7 тис. Однак не менш вагомим фактором у процесі лікування є прихильність самих пацієнтів, їх відповідальність за власне здоров’я і безпеку оточуючих, культура і рівень обізнаності щодо ВІЛ-інфекції. Найскладнішою у цьому плані є категорія споживачів ін’єкційних наркотиків, які часто переривають лікування. Серед представників цієї групи ризику смертність від СНІДу в 7 разів вища, ніж серед інших».
Голова Держслужби України соцзахворювань підкреслила, що ВІЛ-інфіковані особи, які постійно отримують АРВ-терапію, вже через півроку стають безпечними для суспільства. Вони мають змогу створювати сім’ї, народжувати здорових дітей, мати гідну роботу.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua