Як повідомляло наше видання, Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України підготовлено проект Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
17 травня 2012 р. у Верховній Раді України зазначений проект прийнято у першому читанні й готується до другого читання.
Нагадаємо, що однією зі структурно-функціональних одиниць системи екстреної медичної допомоги, яка має забезпечувати організацію надання екстреної медичної допомоги, є оперативно-диспетчерські служби центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Використовуючи телекомунікаційні мережі, програмні, технічні та інші засоби, вони мають забезпечувати у цілодобовому режимі прийом, обробку та передачу викликів станціям екстреної медичної допомоги та відповідним закладам охорони здоров’я, а також координацію діяльності бригад екстреної медичної допомоги та відділень екстреної медичної допомоги лікарень у процесі надання цієї допомоги.
З метою створення у регіонах централізованої оперативно-диспетчерської служби Кабінетом Міністрів України (КМУ) затверджено Національний проект «Вчасна допомога» — створення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб з використанням сучасних GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта» (постанова КМУ від 8 грудня 2010 р. № 1256 «Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (національні проекти)»).
14 травня 2012 р. на виконання зазначеного Національного проекту МОЗ України визначило Державне підприємство «Інженерно-технічний центр Міністерства охорони здоров’я України» замовником робіт та одержувачем коштів, яке є відповідальним за цільове використання бюджетних коштів, спрямованих на проектування, будівельно-монтажні роботи, придбання, монтаж інженерного та технологічного обладнання, налагодження та інсталяцію системи, навчання інженерно-технічного персоналу обслуговуванню та експлуатації єдиної системи регіональних оперативно-диспетчерських служб із використанням сучасних GРS-технологій (наказ МОЗ України від 14.05.2012 р. № 351 «Про заходи щодо реалізації проекту «Створення оперативно-диспетчерських служб з використанням сучасних GРS-технологій»).
Нагадаємо, що відповідно до плану заходів Національного проекту — створення централізованої оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги в усіх регіонах України планується протягом 2012 р. (наказ МОЗ України від 12.03.2012 р. № 159 «Про затвердження плану заходів Національного проекту «Вчасна допомога»).
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.rada.gov.ua, www.moz.gov.ua, www.ukrproject.gov.ua
© Jossdim/Dreamstime.com/Dreamstock.ru