Отоларингологи Запорізької обласної клінічної лікарні втілили у практику унікальну науково-методичну розробку із застосуванням пористого тетра-фтор-етилену — штучного матеріалу для проведення пластики ушкоджень носової перегородки і стінок навколоносових пазух, а також розробили, запатентували та застосували методику менш травматичного оперативного лікування ліквореї у хворих із артеріальною гіпертензією, яка трапляється на фоні гіпертонічного кризу або виникає внаслідок тяжких краніоспінальних травм.
«Новий матеріал створений із застосуванням нанотехнологій. Він стійкий до інфекцій, добре інтегрується у навколишні тканини, і більше того, вже через 12–15 міс повністю розчиняється і заміщується власною тканиною пацієнта. Від штучного матеріалу не залишається й сліду, а отже, немає потреби у повторній операції для його видалення. Це справжній прорив у вирішенні проблеми замісних тканин у реконструктивній хірургії в цілому і пластичній хірургії ЛОР-органів, зокрема», — розповів завідувач ЛОР-відділення Запорізької обласної клінічної лікарні лікар вищої категорії Ігор Раскін.
Така спеціалізована отоларингологічна допомога суттєво підвищує рівень соціалізації пацієнтів із серйозними патологіями органів слуху і фактично повертає їх до нормального життя.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua
© Oksix/Dreamstime.com/Dreamstock.ru