У Запорізькому державному медичному університеті відбулася науково-практична конференція «Сучасні стандарти надання екстреної медичної допомоги. Підготовка фахівців у рамках проведення ЄВРО-2012», у якій взяли участь провідні спеціалісти в галузі надання екстреної медичної допомоги, які пройшли навчання у кращих клініках Європи.
Промовці поділилися новими підходами до стандартів надання екстреної медичної допомоги потерпілим.
Андрій Запорожченко, начальник Управління охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, відзначив, що завдяки цій конференції запорізькі медичні працівники отримали можливість максимально наблизити до практичної охорони здоров’я ті навички й уміння, які є стандартами в Європі та у всьому світі.
Професор Георгій Рощин, директор Українського науково-практичного центру екстремальної медицини катастроф, розповів, що згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я України, щорічно в нашій країні від травм помирають 60 тис. громадян. Лише чверть потерпілих потрапляють до лікувальних закладів, тому необхідно переглянути протоколи екстрених реанімаційних дій, розширити коло професій, для яких знання прийомів першої допомоги будуть обов’язковими. Наразі Верховною Радою України розглядається проект Закону, що передбачає створення системи екстреної медичної допомоги як обов’язкового догоспітального етапу.
Надія Севальнева, начальник Управління охорони здоров’я Запорізької міськради, зазначила, що реформою передбачено, що 10% усіх фінансів безпосередньо визначені швидкій медичній допомозі. У цих умовах важливо мати автоматизовану диспетчерську з GPRS-контролем. Реорганізація системи охорони здоров’я і, зокрема, служби екстреної та швидкої медичної допомоги, допоможе значно поліпшити якість медичних послуг.
Прес-служба «Українського медичного часопису» за матеріалами www.moz.gov.ua