Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) на сьогодні створюється державне замовлення на перепідготовку сімейних лікарів на клінічних базах і для цього відкриваються нові кафедри сімейної медицини. Також у кожній області працюють відповідні тренінгові центри та здійснюється підготовка сімейних лікарів на базі сімейних амбулаторій, де вони мають можливість не лише отримали сертифікат, а й відповідну практичну підготовку для майбутньої роботи.
З метою заохочення лікарів до профілактичної роботи Кабінетом Міністрів України на нормативному рівні відпрацьовано індикатори, за якими рівень заробітної плати сімейного лікаря прямо пропорційно залежатиме від його кваліфікації, професіоналізму та заінтересованості у праці.
Геннадій Слабкий, директор Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України, зазначив, що у процесі підготовки та перепідготовки лікарів загальної практики — сімейної медицини зараз перехідний період. Так, терапевтами та педіатрами, які перекваліфіковуються на сімейних лікарів, здійснюється змішаний прийом пацієнтів, адже в кінцевому результаті сімейний лікар перейде на обслуговування населення різного віку.
Заробітна плата сімейного лікаря має кілька складових. Перша — тарифна ставка сімейного лікаря на ту норму населення, яке він має обслуговувати. Це 1200–1500 чоловік. Якщо лікар обслуговує більше населення, то його заробітна плата збільшується відповідно до кількості населення.
У програмі національного плану дій продовжується розробка відповідних законопроектів і щодо захисту сімейних лікарів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua