Затверджено Стандарт медичної допомоги «Анестезіологічне забезпечення в амбулаторній стоматології»

28 березня 2025 о 16:08
687

Наказом МОЗ України від 27 березня 2025 р. № 555 затверджено Стандарт медичної допомоги «Анестезіологічне забезпечення в амбулаторній стоматології».

Положення стандарту медичної допомоги

Спостереження та супровід пацієнтів перед, під час та після седації або загальної анестезії для діагностичних та терапевтичних процедур здійснюється в закладах охорони здоров’я (далі — ЗОЗ), що надають спеціалізовану стоматологічну медичну допомогу, та фізичними особами — підприємцями, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, має проводити анестезіологічна команда, члени якої володіють навичками проведення загальної анестезії, мають відповідну практику та мінімум другу кваліфікаційну категорію або на період воєнного стану у зв’язку з відсутністю атестацій медичних працівників мінімум 3 років практичного досвіду за спеціальністю, що відповідає критеріям другої кваліфікаційної категорії. У дітей це сертифікований лікар-анестезіолог дитячий, у дорослих — сертифікований лікар-анестезіолог та кваліфікований помічник відповідно до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2002 р. № 117. Лікар, відповідальний за лікування пацієнта та/або введення лікарських засобів для седації, має бути компетентним у використанні таких методів, повинен забезпечити необхідний рівень моніторингу і вміти керувати станом пацієнта під час можливих ускладнень. Оскільки рівень передбачуваної седації може бути перевищений, лікар повинен мати достатню кваліфікацію, щоб надати допомогу пацієнту з апное, ларингоспазмом та/або обструкцією дихальних шляхів, включаючи здатність відновити прохідність дихальних шляхів, відсмоктати виділення, забезпечити дихання з позитивним тиском та виконати успішну вентиляцію мішок-клапан-маска, якщо пацієнт переходить до рівня глибокої седації. Застосування помірної седації повинно включати можливість залучення додаткового фахівця — асистента, який відповідає за моніторинг відповідних фізіологічних параметрів і допомогу в будь-яких допоміжних або реанімаційних заходах, якщо у цьому буде потреба.

Ознайомитися зі стандартом можна за посиланням.

Наказ МОЗ — за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua