За тиждень, з 20 до 26 січня, на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип та COVID-19 захворіли 121 114 осіб, із них 67 722 — діти віком до 17 років. Медичної допомоги в лікарнях країни потребували 3500 людей, 2022 з госпіталізованих — діти. Усі пацієнти отримали необхідну медичну допомогу. За цей період зареєстровано 7 летальних випадків: 5 — внаслідок ускладнень грипу та 3 — через ускладнення COVID-19.
Відзначається незначне перевищення епідпорогу у двох областях: Тернопільській та Чернівецькій. В інших регіонах України захворюваність у рамках епідсезону не перевищена. Грип циркулює у 22 регіонах. Медики нагадують: у разі захворювання обов’язково слід звернутися до лікаря та не вдаватися до самолікування. Найдієвіша профілактика — щеплення проти грипу, його можна робити протягом усього епідсезону.
Загалом від початку епідсезону, з 30 вересня 2024 до 26 січня 2025 р., на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 1 940 828 людей, з яких у 16 380 – підтвердили COVID-19. Зареєстровано 81 летальний випадок, із них 7 — унаслідок грипу та 74 випадки серед осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19.
Нагадаємо, грип починається з різкого підвищення температури тіла, а респіраторні симптоми — кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі — додаються згодом. А COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).
Вакцинація
Найефективнішим способом посилення імунітету проти грипу та COVID-19 у світі визнана вакцинація. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу корейського або французького виробництва можна придбати в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. Окрім того, усі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19. Вакцинуватися можна в пунктах щеплення в медзакладі після консультації у свого сімейного лікаря.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua