Додаткове роз’яснення НСЗУ щодо планів лікування при наданні амбулаторної допомоги

3 січня 2025 о 17:30
3905

Пропонуємо до уваги читачів Додаткове роз’яснення щодо створення електронних медичних записів (далі — ЕМЗ) «План лікування» при наданні медичних послуг за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

Закладам охорони здоров’я (за списком)

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) висловлює свою повагу та надає додаткові роз’яснення щодо створення ЕМЗ «План лікування» при наданні медичних послуг за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

Вимога щодо створення ЕМЗ «План лікування» при всіх хронічних станах, а також при призначенні та виконанні інтервенцій, що повторюються та виконуються курсом, при наданні амбулаторної медичної допомоги оприлюднена НСЗУ в листі від 21.05.2024 р. № 17084/6-15-24. Відповідно до зазначеного листа, плани лікування при хронічних захворюваннях впроваджені з 01.07.2024 р., при станах, що потребують планової медичної допомоги, — з 01.09.2024 р., при гострих (ургентних) станах — з 01.11.2024 р. Зазначаємо, що створення ЕМЗ «План лікування», зокрема при ургентних випадках, за визначенням не є необхідним у разі розв’язання проблеми пацієнта протягом одного звернення, за відсутності зазначених у листі передумов.

Таким чином, наявність ЕМЗ «План лікування» не є обов’язковою умовою для віднесення ЕМЗ до пакета медичних послуг «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» у випадках, коли проблему було повністю розв’язано протягом поточного візиту пацієнта, — тобто, в межах амбулаторного епізоду, закритого протягом 24 год після створення (за умови відповідності іншим критеріям). Такі ЕМЗ будуть враховані до статистики навіть за відсутності ЕМЗ «План лікування» (створеного в цьому або іншому закладі) щодо цього епізоду. Це правило стосується випадків планового амбулаторного лікування (за винятком хронічних станів) з 1.09.2024 р. та випадків ургентного амбулаторного лікування з 1.11.2024 р. Також зазначаємо, що відсутня необхідність створення ЕМЗ «План лікування» в разі надання ургентної амбулаторної медичної допомоги в приймальних відділеннях, відділеннях екстреної та невідкладної допомоги та травмпунктах закладів охорони здоров’я та дотримання критеріїв щодо тривалості епізоду (закриття протягом 24 год).

Направлення, створені в таких епізодах, залишаються чинними. Їх опрацювання після закриття епізоду не є підставою для незарахування до статистики виконавця за пакетом медичних послуг «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» за умови відповідності іншим критеріям.

Водночас інформуємо, що створення ЕМЗ «План лікування» при наданні амбулаторної медичної допомоги залишається обов’язковим для пацієнтів з хронічними діагнозами у випадках як планового, так і ургентного лікування, що передбачають призначення курсів лікування та подальших консультацій, в ситуаціях, зазначених у листі НСЗУ від 21.05.2024 р. № 17084/6-15-24 щодо інтервенцій, які передбачають створення плану лікування, а також у разі наявності такої вимоги в інших пакетах медичних послуг.

Разом з тим правило щодо інтервенцій, які мають кодуватися в межах плану лікування (Додаток № 4 до листа НСЗУ від 21.05.2024 р. № 17084/6-15-24), не стосується випадків надання ургентної амбулаторної медичної допомоги в разі закриття епізоду протягом 24 год. У разі виконання таких інтервенцій при наданні планової медичної допомоги або коли передбачається повторюване виконання інтервенцій, ЕМЗ «План лікування» залишається необхідною умовою для віднесення таких медичних послуг до пакета «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

Також інформуємо, що НСЗУ здійснюватиме автоматичний моніторинг щодо повторюваних епізодів одного пацієнта з метою виявлення фактів необґрунтованого закриття таких епізодів до моменту розв’язання клінічної проблеми пацієнта.

Дякуємо вам за ваші зусилля. НСЗУ постійно працює над удосконаленням Програми медичних гарантій з урахуванням зворотного зв’язку від надавачів медичних послуг та пацієнтів.

Голова Наталія Гусак

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua