Україна отримає близько 454 млн дол. США від Світового банку в межах нового проєкту «Трансформація охорони здоров’я шляхом реформи та інвестицій в ефективність» (THRIVE). Фінансові угоди підписали міністр фінансів Сергій Марченко, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Роберт Дж. Сом.
Подробиці
Мета проєкту — підвищити ефективність використання державних коштів у сфері охорони здоров’я. Основні завдання передбачають:
- визначення пріоритетів у межах Програми медичних гарантій;
- впровадження стратегічних і більш ефективних методів фінансування;
- підвищення підзвітності в рамках Програми.
THRIVE спрямований на залучення фінансування для підтримки державних реформ, зокрема для вдосконалення Програми медичних гарантій.
Окрім цього, підписана угода про грант на реалізацію проєкту, яка передбачає продовження реформи фінансування охорони здоров’я, зміцнення інституційної спроможності Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та забезпечення стабільного функціонування електронної системи охорони здоров’я.
Для реалізації проєкту буде використано грант у розмірі 5 млн дол., наданий Цільовим фондом підтримки, відновлення та реформування України (URTF).
Серед заходів інвестиційного проєкту, що включають посилення спроможності НСЗУ, наступні:
- покращення адміністрування електронної системи охорони здоров’я (e-Health), посилення спроможності НСЗУ у сфері кібербезпеки, розробки додаткових модулів для центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я та підтримки ризикорієнтованого електронного моніторингу дотримання постачальниками медичних послуг вимог договорів;
- забезпечення розвитку потенціалу співробітників НСЗУ (на центральному та регіональному рівнях) щодо управління та фінансування системи охорони здоров’я, управління контрактами, аудиту, контролю, систем управління медичною інформацією, а також управління та моніторингу енергоефективності та альтернативних джерел енергії в закладах охорони здоров’я;
- покращення інфраструктури НСЗУ, включаючи інформаційно-технологічне обладнання, сервери, ліцензії на програмне забезпечення.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua