Чому майже усі доповідачі — із вусами? Тому що «MOVEMBER»!

29 листопада 2024 о 16:00
306

15–16 листопада 2024 р. відбулася науково-практична конференція «MOVEMBER-2024: «Інновації в діагностиці та лікуванні раку простати і захворювань сечовидільної системи», Favor Park Hotel, м. Київ, з онлайн-трансляцією. Вона зібрала, зокрема, чимало чоловіків з вусами на ознаменування «Мовемберу» (Movember, від англ. moustache — вуса та november — листопад), присвяченого підвищенню обізнаності та боротьбі з раком передміхурової залози.

Цей освітній захід проводиться щорічно в листопаді в рамках підтримки всесвітнього проєкту «Мовембер — місяць боротьби з раком передміхурової залози».

Метою заходу є показ останніх досягнень в онкоурології, пластичній та реконструктивній урології, а також у скринінгу, ранній діагностиці та профілактиці найбільш поширених урологічних захворювань.

Перший день був присвячений онкологічній патології передміхурової залози.

Перша секція стосувалася доброякісної гіперплазії та раку передміхурової залози: мова йшла про два складних захворювання в одному органі. Під час другої секції обговорювалися сучасні підходи до діагностики захворювань передміхурової залози. Далі розглядалися невраховані аспекти терапії доброякісної гіперплазії передміхурової залози й перспективи та результати лікування раку передміхурової залози.

Так, у доповіді «Доброякісна гіперплазія простати та онкоризики» завідувача кафедри урології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктора медичних наук, професора Андрія Боржієвського було зазначено, що перше дослідження простатспецифічного антигену (PSA) має бути призначено пацієнту у віці 45–50 років.

У доповіді «Національна стратегія скринінгу раку передміхурової залози: складні реалії України» лікар-уролог науково-клінічного відділу пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП «Національний інститут раку», кандидат медичних наук Андрій Тимошенко широко висвітлив існуючі у світі стратегії скринінгу цього захворювання та зазначив, що в Україні розроблено Стандарт медичної допомоги «Рак передміхурової залози» (https://t1p.de/uiq5l), затверджений наказом МОЗ України від 22.06.2023 р. № 1141, який адаптований під реалії нашої країни. Також зазначимо, що наказом МОЗ України від 2 квітня 2014 р. № 235 затверджено Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), екстреної, третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Рак передміхурової залози»: https://t1p.de/qemlr

На другий день розглядалися такі питання, як сучасна діагностика та лікування уражень сечовивідних шляхів, сечового міхура та статевого члена й хірургічне та медикаментозне лікування раку нирки.

Завершальною була сесія «Clinical master case — від теорії до практики».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»