27 листопада відбулася зустріч представників медіа з керівництвом Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Було представлено результати роботи нової системи моніторингу дотримання умов договорів із закладами охорони здоров’я Києва та Київської області в межах Програми медичних гарантій (ПМГ). Як зазначила Наталія Гусак, голова НСЗУ, нова система моніторингу є ризикоорієнтованою, яка ґрунтується на оцінці клінічних, фінансово-господарських показників та скарг, що надходять. У ІІ півріччі 2024 р. НСЗУ проводить плановий моніторинг у 67 медзакладах, які надають послуги за такими пакетами: «Медична допомога при пологах», «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах». Між тим у І півріччі перевіркою охоплено 63 заклади. На Київщині моніторинг здійснено у 2 закладах та у м. Києві — у 9. Усі заходи мали у фокусі пацієнта, українця, який має отримати безоплатну доступну якісну послугу. Досягнути цього без співпраці з органами місцевого самоврядування та місцевого самоуправління в регіонах неможливо.
Микола Поворозник, перший заступник голови Київської міської держадміністрації, зазначив, що для Києва розвиток та модернізація медичної сфери є одним із пріоритетних напрямків. У 2023 р. на ці цілі виділено 6 млрд грн, у 2024 р. — 7 млрд грн.
Любов Крикливець, директорка з надання послуг Київської обласної держадміністрації, зазначила, що головний результат моніторингу — можливість вдосконалювати, усувати недоліки. Головне — разом із партнерами не допустити системних помилок.
Значну зацікавленість присутніх викликала інформація щодо проблем деяких закладів із закупівлями лікарських закладів. Так, середній по області показник частки коштів, що йдуть на ці закупівлі, становить 7%. Наднизький рівень закупівлі ліків має, наприклад, Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (10 тис. грн у 2023 р.). Частина лікарень не виконували умов пакетів надання допомоги, тож мали місце наслідки у вигляді перерахувань та розірвання договорів. Також низькими є асигнування Бородянської центральної районної лікарні, Димерської центральної селищної лікарні тощо. Наголошено, що запровадження та розвиток наглядових рад є актуальним та своєчасним заходом. Захід продовжився зустріччю із керівниками та засновниками закладів охорони здоров’я.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис»