Розроблено документи для забезпечення процедури оцінювання повсякденного функціонування особи

18 листопада 2024 о 16:00
1882

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повсякденного функціонування особи».

Мета

Проєкт наказу Міністерства охорони здоровʼя України «Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повсякденного функціонування особи» (далі — проєкт акта) розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 р. «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів», введеного в дію Указом Президента України від 22 жовтня 2024 р. № 732.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Підставою розроблення проєкту акта є введення в дію Указом Президента України від 22 жовтня 2024 р. № 732 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 р. «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів» (далі — рішення РНБО).

Рішенням РНБО було зобов’язано Кабінет Міністрів України разом з Міністерством охорони здоров’я підготувати план цифровізації проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, а також забезпечити запровадження оцінювання особи з обмеженням повсякденного функціонування, передбачивши, зокрема, ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 р.

У зв’язку з ліквідацією медико-соціальних експертних комісій запровадження здійснення оцінювання повсякденного функціонування особи, а також цифровізації здійснення цієї процедури шляхом запровадження електронної системи для оцінювання повсякденного функціонування особи з 31 грудня 2024 р., є потреба у внесенні змін до деяких наказів Міністерства охорони здоровʼя України, визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства охорони здоровʼя України, а також затвердження переліків відомостей, що містяться в електронних документах експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, та форм документів, які використовуються під час проведення оцінювання повсякденного функціонування особи.

Основні положення проєкту акта

Проєктом акта пропонується:

  • затвердити переліки відомостей, що містяться в електронних документах експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи;
  • затвердити форми документів, які використовуються під час проведення оцінювання повсякденного функціонування особи;
  • визнати такими, що втратили чинність, деякі накази Міністерства охорони здоровʼя України, які регулювали окремі аспекти роботи медико-соціальних експертних комісій;
  • внести зміни до деяких наказів Міністерства охорони здоровʼя України з метою визначення окремих аспектів здійснення оцінювання повсякденного функціонування особи.

Проєкт наказу МОЗ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

Перелік відомостей, що містяться в направленні на оцінювання повсякденного функціонування особи

Перелік відомостей, що містяться в протоколі розгляду експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи

Перелік відомостей, що містяться в рішенні експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи

Порядок встановлення ступеня стійкої втрати професійної працездатності в рамках проведення оцінювання повсякденного функціонування особи

Зміни до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України

Направлення

Протокол

Рішення

Витяг рішення

Витяг для ПФУ

Витяг для ТЦК

Згода

ДОВІДКА

Куди надавати пропозиції

Пропозиції та зауваження щодо проєкту акта просять надсилати протягом 30 днів з дати публікації на адресу МОЗ у письмовому або електронному вигляді у формі порівняльної таблиці за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Директорат з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я, тел.: (044) 253-33-31, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua