Установи НАМН України та Державного управління справами долучаються до програми медичних гарантій

15 листопада 2024 о 15:30
293

Як повідомляють у МОЗ, 12 листопада 2024 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1295 «Деякі питання залучення державних установ до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення», що дозволяє провідним державним медзакладам до завершення реорганізації долучитися до реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Подробиці

Постановою затверджено перелік державних закладів охорони здоровʼя, які будуть залучені до виконання Програми медичних гарантій.

До цього переліку увійшли установи Міністерства охорони здоровʼя, Національної академії наук України, провідні науково-дослідні установи Національної академії медичних наук України (НАМН) та заклади Державного управління справами.

Зокрема:

  • Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України;
  • Державна установа «Інститут травматології та ортопедії НАМН України»;
  • Державна установа «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»;
  • Клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами.

Також до переліку увійшли університетські клініки провідних медичних університетів, серед яких Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Постанова передбачає, що вимоги до надавачів медичних послуг щодо реєстрації як юридичної особи (крім державної або комунальної установи) не поширюються на державні установи, включені до цього переліку, на період до 31 грудня 2025 р. Це означає, що ці заклади зможуть укладати договори з Національною службою здоровʼя України та надавати послуги в рамках Програми медичних гарантій під час перехідного періоду у 2025 р.

Таким чином, до моменту реорганізації цих закладів охорони здоров’я в державні некомерційні підприємства вони зможуть надавати послуги в рамках Програми медичних гарантій. Це є принциповою позицією Міністерства охорони здоров’я України, щоб такі установи здійснили реорганізацію та працювали за єдиними правилами, без подальших винятків.

Урядове рішення сприятиме розширенню доступу до якісної медичної допомоги. Пацієнти зможуть отримувати безоплатні послуги у провідних державних установах, а заклади — стабільне фінансування за надані послуги.

Залучення державних установ до Програми медичних гарантій підвищить ефективність системи охорони здоровʼя та забезпечить громадянам доступ до високоякісної медичної допомоги.

Ознайомитися із постановою та переліком можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua