Міжнародне медичне партнерство: лікарі продовжують підвищувати свій професійний рівень

11 листопада 2024 о 16:30
408

Попри повномасштабну війну українські медики продовжують підвищувати свій професійний рівень та вдосконалювати власні знання. Це важливо для того, щоб надавати пацієнтам високоякісну та сучасну допомогу. Так, у межах ініціативи з міжнародного медичного партнерства лише протягом жовтня команди українських лікарів пройшли навчання та обмін досвідом у сучасних клініках Швеції, Франції та Литви.

Подробиці

Так, організовано 10-денний візит лікарів Криворізької міської клінічної лікарні № 2 до Каролінської університетської лікарні, Стокгольм. Під час візиту медики ознайомилися з роботою багатопрофільної команди ринологів, анестезіологів та нейрохірургів, проводили аудіологічні дослідження пацієнтів з різними формами втрати слуху, спостерігали за клінічними випадками в операційній та на амбулаторному прийомі, асистували під час хірургічних втручань тощо. Також українські лікарі поглибили знання у хірургії основи черепа та реконструктивній хірургії обличчя.

Завдяки підтримці Франції розпочалася серія візитів у сфері онкології, 12 українських онколікарів вже пройшли стажування у Національному інституті раку та Інституті онкології Густава Руссі, Hospital Saint-Louis в Парижі, Hospital of La Timone в Марселі. Під час стажування вони спостерігали за процесом лікування у різних відділеннях, брали участь у мультидисциплінарних консиліумах, складних оперативних втручаннях та консультуватися з провідними французькими спеціалістами. Також лікарі взяли участь у семінарах щодо ускладнень після алогенної трансплантації, ознайомилися з протоколами лікування та отримали практичний досвід у плануванні лікування пацієнтів з онкопатологією тощо.

У ході ще одного візиту до Інституту Гюстава Руссі у Парижі та Unicancer лікарі Київського обласного онкологічного диспансеру поглибили знання щодо сучасних підходів до діагностики, лікування та догляду за пацієнтами з гематологічними захворюваннями, такими як лейкемія, лімфома, мієлома, ознайомилися з новітніми технологіями та методами лікування, включаючи хімієтерапію, імунотерапію та таргетну терапію, набули навичок у процедурі трансплантації кісткового мозку та догляду за пацієнтами після трансплантації тощо.

У межах партнерства між Миколаївською обласною клінічною лікарнею та університетською лікарнею Сантаром, Литва, команда нейро- та судинних хірургів й анестезіологів успішно пройшла стажування в литовській клініці «Vilnius University Hospital Santaros Klinikos» та освоїла новітні методи інтервенційної хірургії.

Ще 5 лікарів з Феофанії пройшли стажування на базі Університетської лікарні м. Ліль, Франція. Українська делегація складалася з лікарів-анестезіологів, отоларингологів та керівника Інсультного центру. Вони ознайомилися з новітніми підходами до надання медичної допомоги пацієнтам у різних критичних станах та обмінялися досвідом із французькими колегами, побачили роботу диспетчерської служби екстреної медичної допомоги та найкращої інсультної служби Франції, а також відвідали інсультний центр, який приймає понад 1500 пацієнтів на рік тощо.

Найближчим часом плануються й інші стажування українських лікарів до міжнародних клінік, а також підписання декількох меморандумів з провідними клініками Європи.

Нагадаємо, що ініціатива з міжнародного медичного партнерства започаткована торік, на теренах третього Саміту перших леді та джентльменів під патронатом першої леді Олени Зеленської. Тоді 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних країнах світу для обміну досвідом та кращими практиками. Нині підписано вже 51 меморандум про співпрацю між українськими міжнародними закладами охорони здоров’я. Ініціатива активно розвивається та дає змогу українським медикам обмінюватися власним та набувати новий досвід зарубіжних колег задля зміцнення медичної сфери України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua