Українські заклади почали отримувати реабілітаційне обладнання від Світового банку

31 жовтня 2024 о 12:43
536

Розпочалася поставка реабілітаційного обладнання до 63 закладів охорони здоров’я у 8 областях України. Ця ініціатива реалізується в межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine).

Оновлення оснащення у стаціонарних реабілітаційних відділеннях підвищить якість послуг для осіб з обмеженнями повсякденного функціонування. Зокрема, реабілітаційне обладнання вже передано до міської багатопрофільної клінічної лікарні матері та дитини ім. проф. М.Ф. Руднєва Дніпровської міської ради та Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова. Серед устаткування — широкі реабілітаційні столи та кушетки для терапії, комплекти балансувальних подушок, килимки для вправ на підлозі та степ-платформи. Найближчим часом його доставлять також у медичні заклади в Київській, Полтавській, Сумській, Харківській областях тощо.

Крім того, у межах проєкту очікується поставка й іншого реабілітаційного оснащення. А саме: брусів для відновлення навичок ходьби з перешкодами, сходів універсальних для навчання ходьби з похилою поверхнею, стельових підйомників, гімнастичного інвентарю та реабілітаційних бігових доріжок.

Нагадаємо, в рамках проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine) передбачено наступні компоненти:

  • задоволення нових та невідкладних потреб у сфері психічного здоров’я та реабілітації;
  • подальше вдосконалення та зміцнення первинної медико-санітарної допомоги;
  • відновлення та модернізація лікарняної допомоги відповідно до напрямів реформ;
  • підтримка розбудови потенціалу, цифровізації та інновацій.

Зокрема, передбачені заходи з реконструкції / ремонту будівель і споруд закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності за двома напрямами:

  • відновлення та модернізація пошкоджених унаслідок бойових дій закладів, підвищення їх енергоефективності та забезпечення доступу до альтернативних джерел енергії;
  • оновлення та модернізація закладів, підвищення енергоефективності та забезпечення доступу до альтернативних джерел енергії.

Цей рамковий проєкт передбачає загальне фінансування в розмірі 500 млн дол. США.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua